Не допускайте виникнення пожеж у лісах!

Із настанням теплої пори чимало громадян проводять вихідні на присадибних ділянках, а також влаштовують пікніки у лісах чи лісопаркових зонах. Правоохоронці закликають: будьте обережні з вогнем, не допустіть виникнення та розповсюдження пожеж!
Поліцейські нагадують, що розпалювання вогню у лісі підпадає під санкції ст.77 (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі, громадянам доведеться сплатити штраф у розмірі від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадовим особа – від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, в деяких випадках розпалювання вогню у лісі підпадає під кримінальну відповідальність. Так, згідно ст.245 (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів вогнем передбачено покарання – штраф від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.
Якщо такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, вони караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Тож поліцейські закликають громадян: не розпалюйте вогонь у лісі та не допускайте виникнення пожеж. Захищайте довкілля та бережіть життя!
Джерело: Поліція Львівської області

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *