Угода між Еко-місто Борислав та Грінерою проходить вдосконалення депутатської комісії

Договір управління Бориславським сміттєзвалищем між КП “Еко-місто” та ТзОВ “Грінера Борислав” проходить коригування депутатських комісій. Подаємо до Вашої уваги аналіз початкового договору, та запропоновані членами комісії правки. Адже, згідно договору, власником сміттєзвалища залишиться Бориславська міська територіальна громада. Відтак важливо, щоб при укладанні договору, якщо воно відбудеться, були враховані усі пропозиції членів комісії – уповноважених громадою осіб.

 

 

Аналіз договору

Перш ніж Еко-місто передасть Грінері в управління сміттєзвалище, Грінера повинна провести на ньому ряд робіт, тим самим забезпечити покращення стану звалища, усунувши порушення екологічних норм, які зафіксовані Державною екологічною інспекцією у Львівській області до моменту укладення договору.

Насамперед це – виготовлення паспорту сміттєзвалища. Встановлення на сміттєзвалищі: освітлення; цілодобової охорони; відеонагляду з виведенням зображення місця в’їзду в он-лайн режим для загального доступу; ваг, з автоматичним виведенням результатів зважування ТПВ в електронному вигляді на відповідний сервер Бориславської міської ради; офісного приміщення з оглядовим майданчиком; необхідних дозиметрів з метою недопущення завезення радіаційно-небезпечних відходів; перешкод для несанкціонованого потрапляння ТПВ. Нести відповідальність за дотримання екологічної, санітарної та пожежної безпеки МВВ.

Цсі покращення будуть зроблені за рахунок Грінери. Усе майно, яке буде встановлено на МВВ, після завершення дії цього Договору переходить у комунальну власність Бориславської міської територіальної громади.

 

Впорядкування тіла сміттєзвалища передбачає зібрання усіх наявних на сміттєзвалищі відходів на необхідну площу із забезпеченням кутів нахилу 1:3; ущільнення та повне накриття всього тіла сміттєзвалища необхідним шаром грунту; відведення інфільтрату у спеціально влаштовані для цього ставки та його очистка (або ж його вивезення на очисні споруди для наступного очищення) – на другий місяць від часу прийняття сміття.

Договором також передбачається будівництво Грінерою підземних постійних свердловин з метою контролю стану підземних грунтових вод.

І на кінець – виготовлення проектної документації з рекультивації сміттєзвалища протягом шести місяців з моменту прийняття об’єкту в управління.

 

У разі блокування сміттєзвалища сторонніми особами, час виконання зобов’язань Грінери зупиняється, а термін дії Договору продовжується на час такої зупинки.

Звітність

З метою перевірки дотримання умов даного Договору, КП “Еко-місто” може будь-коли оглядати сміттєзвалище, попередивши про це Управителя за два дні. Огляд може проводитися в робочий час у присутності уповноваженого співробітника. Звітувати Грінера перед БМР може раз у квартал, згідно запиту БМР, у тому числі, надаючи відео-зйомку з квадрокоптера. Екологічний аудит проходитиме 1 раз на рік.

Ціна питання

Сміття, яке буде збиратись з території Бориславської територіальної громади, прийматиметься на захоронення без застережень: без обмежень щодо кількості та за тарифом, який передбачатиме пільгову складову (тариф встановлюється Виконавчим комітетом Бориславської міської ради)

Місто отримуватиме від фірми 100 тис. грн щомісяця: 10 Еко-місту, 90 – на покращення соціально-економічної сфери міста. Тобто 3 тис. 333 грн в день.

Натомість, Грінера буде скидувати на Бориславське сміттєзвалище в середньому 108 тон сміття з інших міст. Першого місяця це буде 36 тон ТПВ на день, протягом другого – не більше 72 тон ТПВ на день.

Беручи до уваги, що, згідно наших джерел, у Миколаєві вартість прийняття однієї тонни сміття на звалище коштує 1100 грн., можемо окреслити ймовірну вигоду Грінери працювати з Бориславом: фактично 120 тис грн в день.

 

Пропозиції депутатів

Передбачити подання звітності на вимогу Еко-місто, за потреби, частіше ніж один раз у квартал; повернення сміттєзвалища актом прийому-передачі; встановлення дозиметрів на в’їзді на сміттєзвалище; прописати строки виконання обов’язків; відповідальність Грінери за порушення.

Укласти окремий договір, яким Грінера зобов’яжеться сплачувати внесок на покращення соціально-економічної сфери Борислава (90 тис. грн. в місяць).

Переєструвати Грінеру-Борислав в Бориславі.

Уточнити питання сервера, на який будуть транслюватись камери та зважування.

Ще раз подумати про об’єми завезених відходів з-за меж Бориславської ТГ.

У разі дострокового розірвання угоди, скоротити попереджувальний термін від 1 року до 2 місяців.

У разі неналежного виконання Грінерою умов договору, передбачити виплату фірмою на користь Еко-місто грошової компенсації.

 

Автор фото: Маша Тяжкун

 

Юлія Гасій

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *