Вітаємо театралів з професійним святом!

Щороку 27 березня відзначається Міжнародний день театру. Це професійне свято людей, які присвятили своє життя служінню великому і прекрасному театральному мистецтву.

Свій початок свято Дня театру бере з 60-х років XX століття. Засновано воно було з ініціативи Міжнародного інституту театру в 1961 році після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО. Перше святкування відбулося у 1962 році.

Саме слово “театр” походить від грецького “theatron” – місце для видовищ, видовище.

Вперше про театр згадується в джерелах, що датовані 497 роком до н.е. В них говориться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з’явилась у Римі в 55 році до н.е., там виконували вірші та невеликі п’єси, переспіви легенд та міфів.

Довгий час професія актора або актриси вважалася ганебною, як у нашій країні, так і в інших, де особливий вплив мала християнська релігія. Жінок, які обрали такий шлях вважали продажними, до чоловіків ставилися не краще. А між тим, це завжди була одна з найпопулярніших розваг у всі часи.

Зараз діячі театрального мистецтва користуються великою повагою. Професійне свято, встановлене офіційно, – одне з найбільш яскравих тому підтверджень. До цього дня завжди пишуть послання. Вперше таке послання написав Жан Кокто, французький письменник і художник, в 1962 році. У ньому він окреслив завдання Дня театру, серед яких – зміцнення міжнародного співробітництва і взаєморозуміння всіх театральних діячів, незалежно від країни. Це свято об’єднує не тільки акторів всього світу, але і глядачів, без яких мистецтво втрачає всякий сенс.

Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *