Екс-члена правління ПриватБанку зсадили з літака та вручили підозру
Колишній заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко здійснив невдалу спробу покинути Україну на приватному літаку. Правоохоронці посадили чартерний літак в аерпорту “Бориспіль”.
За інформацією НАБУ, експосадовець планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. Керівника групи детективів та директор НАБУ звернулися до Державіаслужби і силовики змусили літак здійснити посадку в аеропорту «Бориспіль», де розпочато проведення невідкладних слідчих дій.
У НАБУ повідомили, що генпрокурорка Ірина Венедіктова погодила підозру Яценку за ч. 5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) .
Яценко є одним з фігурантів справи щодо оскаржування націоналізації ПриватБанку. До націоналізації він володів 0,3236% акцій банку. У 2019 році Яценко разом із іншими менеджерами-власниками акцій, зокрема, Тимуром Новіковим, Олегом Гороховським, Тетяною Гур’євою та Людмилою Шмальченко, позивалися проти Фонду гарантування вкладів фізосіб, Мінфіну та державного ПриватБанку. Вони оскаржували процедуру ball-in, згідно з якою відбулася примусова конвертація їхніх депозитів у нові акції банку, які були випущені під час націоналізації.
