Лішня й Унятичі вимагають створити у них старостинські округи

У неділю, 6 грудня , у селах Лішня та Унятичі, що ввійшли до складу Дрогобицької ОТГ, пройшли сходи села.  Люди відстоюють своє право на суб’єктність та вимагають створити старостинські округ з урахуванням побажань громади.

Як інформує Дрогобицький осередок УГП, важливим питанням, яке має скоро бути розглянутим на сесії Дрогобицької міської ради, є формування старостинських округів.
“Нещодавно в мережі було опубліковано кілька варіантів поділу на старостинські округи. В одному із них, який виходив зі стін ратуші, мова йшла про 8 округів.
Серед іншого Лішня – одне із найбільших сіл, відповідно до цього поділу громади, мало б входити до Дережицького округу. Можливість такого поділу абсолютно не прийнялася громадою”, – йдеться в повідомленні.

Як наслідок, люди вирішили зустрітись та обговорити своє бачення формування старостинських округів і це їхнє право подавати пропозиції, адже від якісного врядування багато чого залежить.
“Зрештою власний староста – це безпосередній представник села у виконавчих органах влади.
Наша активістка Іванна Мацигін, разом із небайдужими мешканцями Лішні, підготували колективне звернення та зібрали понад 600 підписів якими люди засвідчили свою вимогу щодо утворення старостинського округу у форматі Лішні та Монастиря-Лішнянського”, – зазначають в УГП.
“Дережичі та Лішня абсолютно логістично не з’єднані. Враховуючи розміри нашого села та надходження до бюджету, наше село точно може мати свого старосту. Щодо кандидатури на старосту це, найперше, має бути місцевий мешканець чи мешканка, які точно знають проблеми нашого села. Наше звернення вже у понеділок ми зареєструємо та передамо на розгляд голови ОТГ. Закликаємо новообраних депутатів підтримати села”, – каже Іванка Мацигін.

Намір провести аналогічні збори задекларували й інші громади Дрогобицької ОТГ, які хочуть зберегти свою суб’єктність та мати представників у владі.

 

На фото – ймовірний поділ на старостинські округи, яке оприлюднив депутат міськради Михайло Задорожний (“ЄС”) з коментарем “Старостинські округи, які пропонує на затвердження Дрогобицька міська рада.
Звертаюся до мешканців Дрогобицького району, чи за це Ви голосували?”

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *