Депутати Дрогобицької міської ради виступили на захист української мови

Депутати Дрогобицької міської ради звернулися до Верховної Ради України з проханням не підтримувати «мовний» законопроєкт Бужанського. Про це інформує пресслужба міської ради.

«Так звані «слуги», вирішили переписати закони про мову і про освіту, вносячи свої антиукраїнські зміни, що викликає занепокоєння в українського народу», – йдеться у зверненні депутатів до Верховної ради України.

 

Депутати одноголосно підтримали рішення про звернення до кожного відповідального народного депутата не допустити внесення відповідних змін і в разі винесення цього законопроєкту на пленарне засідання проголосувати проти.

 

«По-перше, цим законопроєктом подовжується термін права здобуття освіти мовою відповідного корінного народу чи відповідної національної меншини до 1 вересня 2023 року. Тобто, про перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року можна забути. Фактично ця норма буде скасованою.

По-друге, законопроєктом пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Власне, норма, згідно з якою «Особи, які належать до інших національних меншин України, здобувають у державних, комунальних чи корпоративних закладах освіти базову та профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80 відсотків річного обсягу навчального часу», в принципі виключається із Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Натомість, автор законопроєкту вважає за доцільне залишити положення, відповідно до якого «Перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів), що вивчаються державною мовою і мовою національної меншини, визначається освітньою програмою закладу освіти згідно з вимогами державних стандартів та з урахуванням особливостей мовного середовища», – наголошують дрогобицькі депутати.

 

Також депутати зазначають, що прийняття цього законопроєкту впливатиме на виконання закону про Державний бюджет України у поточному бюджетному періоді, адже необхідно буде довидати ще низку російськомовних підручників на загальну вартість 56 млн 753,7 тис. грн. При тому для забезпечення освітнього процесу учнів, які навчаються іншими мовами національних меншин, крім російської, довидання підручників не передбачається.

«Власне, такий законопроект – це велика загроза як українській мові, так і українській освіті. Він не лише суперечить переконанням українського народу, а й ускладнює шляхи до загальнонаціонального порозуміння і єднання українського суспільства.
Тиск на українську мову і столітня русифікація України стали причиною того, що найбільш русифіковані території нашої країни тепер окуповані Росією.
Тому українська мова у такий час потребує захисту.
Ми повинні об’єднатись і не дозволити русифікацію української освіти», – зазначають депутати Дрогобицької міської ради.

 

Зазначимо, що у парламенті сьогодні, 17 липня, мають розглянути «скандальний законопроєкт «Слуги народу» Максима Бужанського № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти». З метою захисту української мови депутати та керівництво Львівської обласної ради проводять сьогодні виїзне засідання сесії ЛОР під стінами Верховної ради України.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *