Борислав планує рекультивацію сміттєзвалища. Але!

Учора, 12 травня, в Бориславі обговорювали питання подальшого ведення господарської діяльності на міському сміттєзвалищі: 26 квітня закінчився термін договору десятирічної оренди сміттєзвалища ТОВ «Комеко-Борислав-2010».

Звалище переходить у господарське підпорядкування КП «Еко-місто». Головне питання дня: як забезпечити максимальне зменшення негативного впливу звалища на довкілля за умови дефіциту міського бюджету.

Про стан сміттєзвалища чи не найоб’єктивніше інформує Державна екологічна інспекція у Львівській області, представники якої 16-20 грудня провели планову перевірку дотримання вимог правоохоронного законодавства.

Згідно з результатами перевірки, захоронення відходів відбувалось всупереч норм Закону України «Про відходи». Посадову особу ТОВ «Ком-еко Борислав 2010» притягнуто до адміністративної відповідальності та видано припис з метою усунення порушень природоохоронного законодавства. 

Під час перевірки відділом інструментально-лабораторного контролю було відібрано проби грунту на вміст забруднюючих речовин. У результаті досліджень було виявлено перевищення забруднюючих речовин в грунті відповідно до фонової проби та будуть розраховані збитки за забруднення земельних ресурсів – повідомляє інспекція. Згідно з податковим законодавством, 50% нарахованої суми буде сплачено в бюджет м. Борислав.

Навряд отримана цифра буде достатньою для здійснення хоча б першочергових природоохоронних заходів на сміттєзвалищі. Тому міський голова Ігор Яворський пропонує налагодити співпрацю із львівською ТОВ «Грінера-Л». Ця компанія займалась рекультивацією Миколаївського сміттєзвалища. За це протягом двох років завозила на звалище львівське сміття.

На обговоренні були присутні керівник компанії та міський голова Миколаєва. З їх слів, обидві сторони результатом співпраці були задоволені.

Проаналізувавши стан Бориславського сміттєзвалища, фахівці «Грінери-Л» оцінили першочергові природоохоронні заходи у 50 млн. грн. Роботи компанія береться виконати до вересня 2020 року. Розрахуватись за виконані роботи місто зможе двома шляхами: власними або залученими коштами, чи давши дозвіл приймати на полігон сміття з інших міст – 120 тон щодня протягом двох років. Є готовий договір співпраці між ТОВ «Грінера-Л» та КП «Еко-місто» про спільну діяльність.

Сам проект договору викликає питання:

  • Договір передбачає забезпечення можливості ТОВ «Грінера-Л» здійснювати захоронення 120 тонн щодня. Тобто КП «Еко-місто» ділиться правом на захоронення ТПВ поза конкурсом.
  • В договорі планують передбачити забезпечення виготовлення КП «Еко-місто» документації по долученню додатково ще близько 1га земельної ділянки для обслуговування сміттєзвалища. У презентації про це не йшлось.
  • Пряма трансляція наради не велась.
  • Як відбуватиметься оплата послуг з рекультивації, якщо депутати не анулюють рішення від 30 березня 2017 року про заборону завезення сміття з інших міст окрім Борислава та Східниці.

Чи ми можемо довіряти фірмі «Грінера-Л»? Директор підприємства наводить такі аргументи:

  • Використання американського досвіду сміттєвого господарювання.
  • Успішна робота даної схеми в Миколаєві.
  • Фірма працює насамперед на репутацію: головною метою є створення кейсу довіри задля подальшої участі у будівництві регіонального сміттєпереробного заводу.
  • Фірма обіцяє створити передумови для контролю над завезенням сміття і виконуваними роботами: ваги, виведені в on-line режим камери, обладнані qps-трекерами сміттєвози, громадський контроль у вигляді постійних комісій за контролем виконання робіт.

 

Нагадаємо, 30 квітня сесія Бориславської міськради проголосувала за те, щоб надати дозвіл комунальному підприємству «ЕКО-МІСТО» на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1.0520 га на вул. Братів Лисиків у м. Бориславі для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування (обслуговування сміттєзвалища).

Юлія Гасій 

 

Повне або часткове використання матеріалів ресурсу “ Газета “Медіа Дрогобиччина” дозволяється лише за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на безпосередню адресу матеріалу на сайті drogmedia.net.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *