Зберегти солеварню, як пам`ятку архітектури місцевого значення: ЛОДА підтримала позицію Дрогобича

«Дрогобицьку солеварню необхідно зберегти як пам’ятку», – саме таку позицію Львівська обласна державна адміністрація скерувала вчора, 24 лютого, до Фонду держмайна України.

Про це йдеться на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації.

Як зазначють у Дрогобицькій міскраді,  попередньо Дрогобицька міська рада вже зверталась до Фонду держмайна України щодо збереження солеварні у власності міста, тим самим унеможлививши її приватизацію.
Рішення звернутися до в.о. Голови Фонду державного майна України Віталія Трубара щодо передачі майнового комплексу ДП «Дрогобицький солевиварювальний завод» у довгострокову оренду Дрогобицькій міській раді було прийнято на черговому засіданні сесії Дрогобицької міської ради 29 листопада.

 

Львівська обласна рада також підтримує ініціативу щодо передачі майнового комплексу ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» у комунальну власність територіальної громади Дрогобича.

На сесії 24 грудня 2019 року депутати проголосували відповідне звернення до Кабміну.

 

Окрім цього, активні дрогобичани разом з керівництвом міста розробили концепцію ревіталізації Дрогобицької солеварні.

 

Нагадаємо, постановою Кабміну від 25 листопада 2019 року Державне підприємство «Солевиварювальний Дрогобицький завод» виставлено на приватизацію.

Як зазначають у ЛОДА, на початку лютого цього року Уряду надійшло звернення з проханням про черговий перегляд рішення Уряду щодо приватизації чи змін у комплексі солеварні в Дрогобичі. Відтак Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук підписав доручення надати повний експертний висновок для Фонду держмайна України. У відповідь на доручення Прем’єр-міністра України у департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА зазначили, що комплекс споруд Дрогобицького солеварного заводу є пам’яткою архітектури місцевого значення.

«За всіма експертними висновками та на моє тверде переконання, солеварня у Дрогобичі має стати цікавим діючим підприємством-пам’яткою», – зазначив заступник голови ЛОДА Юрій Холод, передає пресслужба мерії.

 

Ми в Телеграм  t.me/drogmedia 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *