Ігор Чава: «Гостеві у нас стає комфортно»

  •  
  •  
  •  
  •  

Прогулюючись пізньоосінніми або ранньозимовими вуличками Дрогобича ви могли помітити дещо нове – новесенькі вказівники, які розповідають вам про об’єкти архітектурної спадщини, державні установи тощо.
Їх у місті вдалося встановити завдяки тому, що ініціативні люди написали проект, перемогли у конкурсі і змогли зреалізувати задумане.
Тож що це за проект і для чого Дрогобичу ознакування – про це говоримо з керівни-
ком Туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігорем Чавою.

«Ми, тобто ГО ТІЦ, КП «Туристично-інформаційний центр Дрогобича» та Дрогобицька міська рада подалися на конкурс проектів від Асоціації Єврорегіон Карпати-Україна.

Суть нашого проекту полягала в популяризації історико-культурної спадщини Дрогобича шляхом туристичної навігації (вказівників).

Очікується, що завдяки ознакуванню туристи швидше знаходитимуть такі об’єкти як Церква Святого Юра, музей «Дрогобиччина», Ратуша, солеварня тощо. Також ми зробили навігацію не лише для туристів, але й для мешканців регіону, які  приїжджають у Дрогобич у певних справах – у ЦНАП, поліцію, поліклініку, наприклад.
Також є вказані напрямки до вулиць, як от до вул. Тараса Шевченка, Івана Франка, В’ячеслава Чорновола тощо.

Ознакування свідчить про те, що місто розвиває туристичну інфраструктуру і допомагає гостеві краще орієнтувати в новому місті.

Плюс це затримає туриста, бо він розумітиме, що не всі об’єкти вже побачив. Також він розумітиме, що йому тут стає комфортно, бо не потрібно весь час питати у людей як пройти до іншого об’єкту чи що ще подивитися би. Він потім розкаже про це іншим і люди приїжджатимуть сюди ще більше».

За які кошти здійснювався проект? Ознакування, що важливо, здійснено за грантові кошти. Міська рада в межах проекту долучилася фінансово до промоції проекту.

«За цим проектом ми ознакували лише частину Дрогобича. Якщо вірніше – то частину перетину вулиць, де у нас найбільше скупчення туристів. Наступного року ми плануємо знову подати проект на конкурс і маємо надію перемогти», – додає Ігор Чава.

Він розповів також, що у планах – встановити приблизно 10 стовпців з вказівниками, туристичні пілони з карто-схемами міста і є ще ідея, щоб при в’їзді у Дрогобич зі сторони Львова і Трускавця було ознакування для водіїв – щоб водії, які їдуть в місто, знали, що тут є пам’ятки архітектури, які можна і треба побачити.

Скептики можуть сказати, мовляв, який турист їде у Дрогобич. Але! «Щодо туристич-
ного потоку, то я володію інформацією про тих туристів, які зайшли в ТІЦ і скористалися нашими послугами. Це не менше 17-18 тисяч людей у рік. Ця цифра зростає, відсотків на 10-15 щороку.
Загалом же, я впевнений, щ о не менше 50-60 тисяч туристів-екскурсантів відвідують наше місто».

І дійсно! Мабуть кожен зустрічав групи туристів на чолі з гідом. Вони ходять затишними вуличками, слухають історію і легенди, фотографуються і везуть добрі емоції додому.
Та повернімося до проекту. У Ігоря Чави ми запитали які курйозні випадки були під час його реалізації.

«Напевно, найкурйознішими ситуаціями, хоча це важко назвати курйозами, було те, що люди пишуть в коментарях під інформацією щодо вказівників – що краще би зробили дорогу, помалювали під’їзди, перекрили дахи, нема чим зайнятися якісь вказівники встановлюють. 

Але кожен займається своєю роботою. Хтось має робити дороги, хтось має робити дороги, хтось дахи і під’їзди, а хтось – розвивати туризм. Ми робимо те, що від нас вимагається. Маємо результат своєї роботи. А все інше будь ласка, скеровуйте адресно».

Встановлення вказівників поклали на того ж підрядника , який вже проявив себе в місті.

«Перші вказівники були встановлені ним два роки тому на кутах площі Ринок. За цей час вони зовсім не втратили свого вигляду і своїх якостей. Тому ми вирішили не змінювати підрядника, а працювати з тим, хто показав ціну і якість. Роботу роблять якісно і відповідають грошам, які їм платять.
Також додам, що в ц ьому п роекті нас підтримала Дрогобицька міська рада, депутати, міський голова, а також обласні депутати, зокрема Василь Масний, який відстоював цей проект.
Висловлюю вдячність за розуміння і сприяння».

Марко Лесь

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 10 (57)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *