Дрогобич – з новим Статутом! “Малу Конституцію” міста опрацьовували пів року

Близько шести місяців у Дрогобичі працювали над «Малою Конституцією» — новою редакцією Статуту громади міста. До цього процесу були залучені експерти Ради Європи, представники місцевого самоврядування. Проект обговорювали на зустрічах з громадою та депутатським корпусом міської ради.
У четвер, 5 грудня, нову редакцію Статуту громади міста затвердили на засідання 59 сесії Дрогобицької міської ради. Про це інформує пресслужба Дрогобицької міськради.

У ході брифінгу керівник робочої групи з напрацювання проєкту нової редакції Статуту громади  заступник міського голови Дрогобича Володимир Коцюба наголосив, що новий Статут є уніфікованим і важливим документом.

« Ми врахували всі пропозиції від громади та від депутатів. Цей документ чітко регламентує інструменти та процедуру участі громади міста. Переконаний, що громада буде користуватися цим Статутом і брати участь в управлінні містом», — наголосив Володимир Коцюба.

Максим Лукінюк — експерт Ради Європи також зазначив, що у Статуті враховано рекомендації Мінрегіону, Ради Європи, практики інших міст. Враховано не лише вимоги Закону про місцеве самоврядування, а й передбачаються норми, які розширюють діяльність громади в місті.

Статут містить 10 розділів. З новинок у Статуті описано процедури громадського контролю, громадської експертизи, громадський бюджет, збори, ініціативи, слухання, публічні та електронні консультації, порядок звітування, вимоги до сайту міської ради.

На завершення керівник відділу ІТ та аналізу Станіслав Гайдер повідомив про те, що окрім розміщення нової редакції Статуту громади на інтернет-порталі ДМР, у друкованому форматі Статут розмістять у спеціально облаштованому місці на другому поверсі міської Ратуші, де кожен охочий зможе ознайомитися з «Малою Конституцією» міста.

“Сьогодні  двома третинами голосів  депутатський корпус дав зелене світло новій «Конституції» Дрогобича. Новий Статут громади – це 43 статті, 6 додатків та 76 сторінок (попередній Статут – 14 сторінок) змісту про те, як має розвиватись місто, які обов`язки у громади та влади.

Вітаємо усіх хто був причетний до цього процесу.

Та, на жаль, більшість людей не знають про свої права та обов`язки. А без доступу до знань ми є бідними. Відтак, цей документ у Ратуші отримав найкраще місце для популяризації та вивчення”, – написав відтак  Станіслав Гайдер в соцмережі.

Сьогодні, 2/3 голосів і депутатський корпус дав зелене світло новій «Конституції» Дрогобича. Новий Статут громади – це…

Posted by Haider Stanislav on Thursday, 5 December 2019

* * *

Запрошуємо до передплати Вашої улюбленої газети на 2020 рік.

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *