“У стайні треба ліквідувати зоопарк, на городі – ботанічний сад”

  •  
  •  
  •  
  •  

У сільському господарстві можна заробляти реальні гроші

Вирощування овочів, рослин, тварин, молочний бізнес та сільськогосподарська кооперація, – про це та багато іншого йшлося під час семінару «Проекти сільського розвитку ОТГ» від Львівського ЦРМС Програми “U-LEAD з Європою”. 

Навчальний семінар розпочали у приміщенні Львівської аграрної дорадчої служби. Директор БО ЛАДС Іван Паньків розповів представникам органів місцевого самоврядування та підприємцям із об’єднаних територіальних громад про сучасні підходи до організації сільськогосподарського бізнесу. За його словами, стереотипи заважають сільському населенню отримувати реальні прибутки від заняття тваринництвом та рослинництвом.

«У стайні треба ліквідувати зоопарк, а на городі – ботанічний сад. Бо не може корова, яку тримають разом із курами і свинями, давати десятки літрів молока. У такій стайні їй не підходить ні температура повітря, ні постійний шум інших тварин, адже корова на сухій підлозі не замерзне і при -20, свині комфортно при +17, а курка потребує +22 градуси тепла”. 

Також головний дорадник рекомендує частину ручної роботи передавати механізації і технологіям, наймати трактор, не їздити кожного дня на базар, а об’єднувати зусилля з іншими виробниками. “Базар і роздрібна торгівля забирає більше часу, аніж догляд за худобою, і, в результаті, це збитково», – зазначив Іван Паньків.

Якщо прислухатися до рекомендацій дорадників, то можна покращити економічні показники домашнього сільського господарства у рази. Окрім того, експерт рекомендує органам місцевого самоврядування передбачити посаду спеціаліста із розвитку сільського господарства, адже саме він повинен займатися розвитком сільських територій, шукати кошти для бізнесу та програми додаткового фінансування.

У Заболотцівській ОТГ (див фото) учасники візиту змогли побачити як організована робота молочного кооперативу «Покрова», відвідали сімейне молочне господарство, розпитали господарів про переоблаштування стайні для утримання корів , організацію випасу тварин та зберігання молока за сучасними стандартами.

Господиня Наталя розповіла, що її найкраща корова дає 36 літрів молока на день, але до стійла підведена вода, зроблена вентиляція приміщення і освітлення. А ще, окрім випасання, корів підгодовують спеціально підібраними кормами, щоб вистачало протеїнів для надою молока.

Цікаву інформацію про фінансові розрахунки доцільності ведення сільського господарства та скільки можна заробити на вирощуванні конкретних видів овочів, фруктів, ягід, рибному господарстві чи вирощуванні птиці розповів керівник дорадчого центру «Фермерська країна» Павло Дигдало. Також він закликав представників ОТГ звертатися за допомогою до дорадників, які можуть надати фахову підтримку сільським господарствам та фермерам.

ЛЦРМС

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *