ЦІЛЬ КРЕМЛЯ – ЩОБ МИ САМІ ВІДМОВИЛИСЯ ВІД ОПОРУ

  •  
  •  
  •  
  •  

Ветеран російсько-української війни, парамедик Ярослав Регей (позивний «Білас») повернувся з фронту з розумінням, що «цей дощ надовго»: «Війна з РФ в сьогоднішньому форматі триватиме ще дуже довго, звісно, якщо ми не капітулюємо».

Найтяжчі фронти – це ті, на яких не видно ворога

Як жити в таких умовах? Рецепт від «Біласа» простий: «Треба максимально підготувати людей, навчити як практичних навичок захисту, так і інформаційної безпеки. Бо війна зараз усюди – не лише в окопах, але й в екранах телебачення та соціальних мережах. Якщо ви думаєте, що РФ нас знищить фізично – ви неправі. Це дуже дорого окупувати Україну. Ціль Кремля – щоб ми самі відмовилися від опору. І міф про війну поганих політиків, що треба перестати стріляти тощо лише підсилює дисонанси.
А це гірше за кулі та снаряди. Адже найтяжчі фронти – це ті, на яких не видно ворога».
Як навчати? Кого? Коли? Яким ресурсом?
Як відповідь ці на питання з’явився «Бар’єр» – проект військово-спортивних таборів та лекцій для молоді, який ГО «Права Молодь» подала на конкурс соціально-культурних проектів від Дрогобицької міської ради в 2018 році.
«Якщо коротко – це передача досвіду молодих ветеранів війни з РФ учасникам проекту. Наша програма – це бар’єр між невпевненістю, страхом та дією, між теорією та практикою, між безвідповідальністю та обов’язком, між зоною комфорту та практичним мобільним виживанням, між архаїзмами та сучасними вимогами власної та національної безпеки».
Допомагають реалізовувати «Бар’єр» Ярославові його побратими, серед яких Юрій Пашко, Віктор Кочерев, Олег Хантер.

Наш проект –
також частина війни, але тут вже інший «фронт»

«В 2014 році ми стали на захист територіальної цілісності України, бо держава не могла повноцінно забезпечити цю функцію. Нас за це назвали добровольцями, – розповідає Ярослав. – Зараз ми бачимо чітку проблему фактично відсутності військово-спортивного виховання в країні, яка п’ятий рік воює з РФ.
Вважаю, що наш проект – також частина війни, але тут вже інший «фронт». Ми можемо його також втримати.
Але поки-що все дуже погано…
Адже найтяжчі фронти – це ті, на яких не видно ворога».

 

Жінка- захисниця – це не міф 

Не думайте, що вам пізно, не час, не пасує, чи що стосується це лише молоді. Нещодавно група дівчат, віком від 19 і до 40-ка, пройшли такий вишкіл. Цілий день вони навчалися азам ножового бою, паличного бою, тактичної медицини і військової справи. Після чого виявили бажання продовжити навчання і Ярослав з побратимами уже готують для них програму.

«Бажання прийняти участь у такому вишколі появилося разом із приходом війни у нашу країну. Адже від знань і вмінь залежить наше власне життя, а також життя рідних та близьких. Поняття жінка-захисниця на території України завжди було, і ми в змозі показати, що це не міф. Отож, за першої нагоди, без сумніву пішла на тренування. Фізичне навантаження – це дрібниці у порівнянні з отриманим досвідом і результатом», – ділиться враженнями учасниця вишколу, дрогобичанка Леся Яворська.

«Як на мене, має бути така державна програма обов’язкова. А ще я маю дещо забобонні уявлення, що якщо справді готуєшся до найгіршого, то воно не станеться.
На вишкіл я зголосилася ще влітку, але тоді Ярослав написав мені, що там вікове обмеження. А згодом побачила у Фб, що дрогобичанки формують жіночу групу для вишколів. Подумала, що то «Всесвіт працює», і хоча вже настрій був не той, пішла.
В процесі складно фізично – неприємно «здихати», надзвичайно неприємне відчуття, а до нас же були ще поблажливі! Мало того, що фізично не готовий – це ще пів біди, але ж через те і техніки не можеш дотриматися, через те деколи не віриш, що щось з того вийде. Треба бути сильною і витривалою.
Нові знання і уявлення про щось мене завжди тішать, це якраз найприємніше, заради досвіду я і йшла», – розповідає дрогобичанка Світлана Лещенко.

«Давно мріяла про подібну підготовку, досвід. В наш неспокійний час, коли країна продовжує захищатися від східного агресора, це більше, ніж доречно! Дуже вдячна новій компанії «амазонок», з котрими мала щастя цього року познайомитися, з котрими знаходиш багато спільного – не тільки політичні погляди і тверезу оцінку того, що відбувається в державі, але й елементарні життєві принципи, активний та здоровий спосіб життя!
Фізично було важкувато, незвично, але дух команди не давав пасти задніх. Закарбувалися в пам’яті навики поводження з ножем, палкою, закріпилися знання з накладання джгутів та зупинки кровотеч. Практика з «вогнепальною» зброєю була кульмінацією вишколу. Падіння в окопи, кидання гранат, атака чи захист стратегічного об’єкту ще вчора були теорією. А нині – це безцінний досвід і командна робота.
Обов’язково братиму участь у наступних зборах для закріплення навиків та отримання задоволення від тренувань і спілкування з однодумцями», – розповідає учасниця вишколу Світлана Клюй.

Деталі

Вишколи, які проводить «Бар’єр», можуть проходити всі охочі. З вікових обмежень – вік має бути більше 14 років.
Посилання на проект у фейсбуці facebook.com/barrier.drohobych/
Всі новини щодо таборів, вишколів та лекцій є там. Там же можна з’ясувати деталі.

 

До речі, найближчий жіночий вишкіл відбудеться вже цієї суботи.

Деталі ТУТ

Марія Кульчицька

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 9 (56)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *