У гостях у Дрогобичі побували регрантерки з Житомира Ольга Медвідь та Ірина Снігуровська. Вони представляють організацію «Територія здоров’я, краси та успіху». Також, обидві гості мають хобі – скандинавська ходьба, яку активно розвивають у своєму місті.

Поїздку у Дрогобич можна назвати освітньою, адже головна мета – це обмін досвідом та цікавими практиками. Представниці «Активної Громади Дрогобича» поділилися інформацією, як залучати громадян та налагоджувати комунікацію з органами місцевої влади за допомогою публічних консультацій.

70819299_2580275858696239_5876476624932700160_n

– Ми ж у Дрогобичі презентували грантеркам нашу роботу: розповідали про заходи, акції, активності. Нам було цікаво не лише ділитися власним досвідом, але й послухати розповіді дівчат про їх проєкти. Також, спільно з гостями, ми провели інформаційну годину та засідання Клубу «Активної Громади». Вони стосувалися теми моніторингу роботи депутатів Верховної Ради України в режимі онлайн, – розповіла Марія Кульчицька регіональна координаторка ВІ «Активної Громади» у Дрогобичі.

Крім того, відбулися три робочі зустрічі:

Перша – з радником міського голови Олегом Дукасом, який презентував проєкт «Три маленькі парки Дрогобича» та проєкт ревіталізації сільзаводу.

Друга зустріч вдбулася з директором КУ «Інститут міста» Володимиром Кондзьолкою, який розповів про проєкт «Drohobych Smart Sity» та філософію цифрової трансформації.

Третя – з директором «Туристично-інформаційного центру» Ігорем Чавою, під час якої було презентовано процес брендингу міста, зокрема за участі ВІ «Активна Громада» та використанням інструменту публічної консультації.

дрогобич

Звісно, команда активістів не обмежилася лише передачею досвіду та хотіла показати гостям красу міста, його відомі місця та поєднати навчання з відпочинком. Тому, в межах візиту, гості змогли ознайомитися з Дрогобичем-туристичним. Вони піднялися на вежу Ратуші, побували на сільзаводі та біля перлини міста – церкви святого Юра. Кожна з цих локацій по-своєму знакова для міста. Але особливе, суперечливе враження у гостей залишив саме візит на сільзавод.

дрогобич5

– Ми побачили, скільки зусиль докладається до того, щоб сільзавод працював і розвивався. Дізналися, що гасло міста: «Дрогобич – у ньому вся сіль». Але картина трохи бентежна. Пан Дукас пояснював, що все це тому, що завод перебуває на балансі держави, у її власності. Тому нічого не можна зробити для покращення ситуації, поки його не передали на баланс міста. Ми побачили проекти ревіталізації. З цього справді можна зробити круті речі. Бажаю громаді перемоги в питанні боротьби за свій сільзавод, – поділилася враженнями Ірина Снігурівська.

Під час візиту гості також презентували роботу своєї ГО «Територія здоров’я, краси та успіху» та соціальний просвітницький проєкт «Право на здоров’я – право на зміни», який вони реалізували за підтримки Інституту «Республіка». У результаті, за допомогою проекту, до скандинавської ходьби долучалися люди з обмеженими можливостями.

 

Примітка. Обміни здійснюються в межах програми «Регіональні школи грантерів» та реалізуються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

InRespublika