«Забівка-фест» – про місто-супутник, місто матрьошку, місто в місті

25  серпня у мікрорайоні Забівка містечка Стебник Львівської області відбудеться соціально-культурний захід під назвою «Забівка-фест».

Про це повідомили організатори заходу.

“Метою заходу є намагання мешканців міста та мікрорайону привернути увагу до системних проблем, які виникають через неузгодженість статусу міста (місто-супутник, місто матрьошка, місто в місті). Ця ситуація уже тривалий час породжує проблеми у стосунках з містом-донором (Дрогобич), які вже призвели до погіршання умов проживання і невпинної деградації. «Забівка-фест», за словами організаторів заходу (Ініціативна група «Забівка 18»), є своєрідною формою культурного протесту проти систематичних намагань влади міста-донора закрити, реформувати (урізати, понизити статус) єдиної у мікрорайоні школи, яка, як не дивно, є найновішою серед шкільних споруд міст Стебника та Дрогобича.

Загальноосвітня школа №18 у мікрорайоні Забівка давно перестала бути просто школою, а стала центром суспільного життя мікрорайону. Вона замінила для мешканців місце для прогулянок, дитячі та спортивні майданчики, яких жителі осередку з об’єктивних причин були просто позбавлені.

Захід «Забівка-Фест» буде відбуватися у форматі спортивно-мистецького фестивалю, під час якого будемо говорити про плани, мрії і сподівання – таким чином сформувавши посил до широкого загалу що ми – громада з активною громадською позицією та планом дій як будувати наше майбутнє у масштабі мікрорайону і що ми готові боротися за це майбутнє.

Останній період ми себе відчуваємо другосортними мешканцями у порівнянні з мешканцями Дрогобича. Системне недофінансування, намагання зекономити на нас,  призвело до тієї ситуації яка склалася. Ми не є другосортними мешканцями, і хочемо щоб нас почула і зрозуміла влада у Дрогобичі та у вищих ешелонах влади. Ми готові відстоювати свої права, оскільки розуміємо, що настав час проявити активну громадську позицію, адже відступати просто нікуди”, – йдеться у повідомленні організаторів.

Початок заходу о 13.00, завершення о 17.00

Контактна особа: Віра Бобик (+38 097 331 21 40)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *