“Будемо викликати поліцію, аби суб’єкти виборчого процесу-порушники були притягнуті до адміністративної відповідальності”

В цей стрімкий передвиборчий період ВІ “Активна Громада” ВГО “Інститут “Республіка” за підтримки Internews та   NDI проводить у Дрогобичі тренінги, мета яких – підвищити обізнаність містян в  питаннях вибору, виборів, інформаційної гігієни і дотримання законодавства.

Так, впродовж останнього місяця учасники тренінгів вчилися розрізняти інформацію – і фейки\пропаганду; розібралися в особливостях партій і взагалі для чого ті партії потрібні; почитали програми топ-партій і проаналізували їх на предмет зрозумілості, виваженості, реалістичності та/або популістичності.

А в останній передвиборчий тиждень приступили до моніторингу щодо дотримання законодавства.

Вже сьогодні ми можемо припустити, що маємо двох порушників.

Перший ймовірний порушник – чинний голова районної ради, кандидат в народні депутати України Михайло Сікора. Плакат з його агітацією висить на дверях районного Народного дому. Щоб Ви розуміли, там висить лише його агітація.

Припускаю, що це є порушенням статті 74 пункт 4 та 5  ЗУ “Про вибори народних депутатів”, де йдеться, що:

  • забороняється проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за партії – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати в одномандатному окрузі або публічна оцінка діяльності цих партій чи кандидатів у депутати під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.
  • забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Також його агітацію ми побачили на зупинці громадського транспорту в Бориславі,” – каже регіональна координаторка ВІ “Активна Громада”, головний редактор “МД” Марія Кульчицька.

“Також ймовірним порушником є кандидат Орест Саламаха, агітацією якого заклеєні стовпи в кожному місті і, мабуть, кожному селі округу.

З колегами та активістами припускаємо, що такі дії можна кваліфікувати за статтею 212-14 КУпАППорушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях”. Штраф там не значний, та все ж: “Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – каже координаторка.

 

“Завтра ми проводитимемо крайній перед цими виборами тренінг. Його назва “Прозорі вибори: як активні громадяни можуть слідкувати за дотриманням законів і принципів”. Спільно з учасниками розберемося ЩО є порушенням, а що ні. І якщо названі вище факти не будуть усунені або якщо знайдемо спільно з учасниками нові, інші факти – будемо викликати поліцію, аби суб’єкти виборчого процесу-порушники були притягнуті до адміністративної відповідальності”, – каже комунікаційна координаторка ВІ “Активна Громада”, журналістка “Варто” Олена Юркевич.

Хочете знати більше? Четвер, 18 липня, 15.00, площа Замкова Гора. Доєднуйтеся!

 

Також додамо, що 15 липня  у зв’язку зі скаргою про порушення виборчого законодавства, яка надійшла до райдержадміністрації, перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба провів робочу нараду. На нараду був запрошений один з кандидатів у народні депутати у 121-му виборчому окрузі, який допустив порушення виборчого законодавства щодо незаконного розміщення політичної реклами та передвиборчої агітації у громадському транспорті (п.9 ст. 74 Закону України “Про вибори народних депутатів України”). Кандидату в депутати було надано роз’яснення суті його порушення та повідомлено про адміністративну відповідальність, яку він може понести в разі невиконання ним вимог чинного законодавства. Кандидату в депутати вручили письмову вимогу про негайне усунення порушення та зняття політичної та агітаційної реклами з транспортних засобів, які належать його підприємству та здійснюють пасажирські перевезення на приміських маршрутах в межах Дрогобицького району. Кандидат в депутати зобов’язався виконати вимогу в найкоротший термін, інформуються в РДА.

***

Йдеться про кандидата Йосипа Дяківа, який передвиборчу агітацію розмістив на маршрутах, котрі обслуговує його підприємтсво.

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *