Все буде “енергозбереження”!

Така думка виникає після ознайомлення з рішенням останньої сесії Дрогобицької районної ради з довгою і нудною назвою «Про затвердження програми енергозбереження в бюджетних установах Дрогобицького району на 2019-2020 роки» та додатком до нього.
Заходи з енергозбереження – це майже завжди модернізація обладнання, впровадження сучасних технологій, а, значить, вартісні роботи, обіг великих коштів. І щоб все йшло дійсно на добро та економію, потрібні ретельні замовники та сумлінні виконавці. Та в цьому матеріалі не будемо зупинятися на питаннях, які виникали до аналогічної Програми на 2015-2018 роки. Тому що в пункті «Аналіз виконання програми енергозбереження в бюджетних установах на 2015-2018 роки» депутати районної ради уникли формулювання «виконано» чи «не виконано», а сформулювали геніально «заходи районної комплексної Програми енергозбереження на 2015-2018 рр. були спрямовані на координацію зусиль у вирішенні енергозбереження на основі наявних фінансових ресурсів передбачених на виконання завдань з енергозбереження».

Тож і на 2019-2020 роки передбачено все найкраще:
«З метою забезпечення підвищення ефективності використання енергії в бюджетних установах району, покращення умов роботи, зменшення споживання енергоресурсів, заощадження бюджетних коштів за період 2019-2020 років передбачається здійснювати впровадження енергозберігаючих заходів в таких основних напрямах:
– реконструкція теплотрас, систем опалення та локальне їх забезпечення;
– переведення на альтернативні види палива (дрова, вугілля);
– термомодернізації будівель, у т.ч.:
– утеплення зовнішніх огороджуючих конструкцій (стіни, перекриття, дахи);
– реконструкція (заміна) світлопрозорих конструкцій;
– заміни ламп розжарювання на енергоощадні лампи».

Щоб справа набрала більш конкретних рис, варто знати суми, які передбачені на першочергові заходи з енергозбереження, наприклад, в бюджетних установах освіти, та знайти час і сили контролювати їх використання.
Отже вже у 2019 році має бути зроблено:
1.Реконструкція системи опалення із заміною твердопаливних котлів в Старокропивницькому НВК І-ІІ ст. – на суму 1 млн 490 тис. грн.
2. Реконструкція приміщення Гаїбійницької СЗШ І ст. в дошкільний навчальний заклад в с. Гаї Бійничі Дрогобицького району Львівської області – на суму 790 тис. грн.
3. Встановлення опалення в корпусі дошкільної групи Урізького навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів. Реконструкція – на суму 1 млн 175 тис. грн.
4. Реконструкція приміщення Унятицького НВК І-ІІ ст.- на суму 300 тис. грн.
5. Капітальний ремонт даху Верхньодорожівської СЗШ І-ІІІ ст. – на суму 1 млн 490 тис. грн.
6. Капітальний ремонт даху Опаківського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» – на суму 1 млн 490 тис. грн.
7. Капітальний ремонт частини покрівлі Попелівського НВК ЗНЗ І-ІІІ ст. – 1 на суму 1 млн 490 тис. грн.
8. Капітальний ремонт даху Уличненської СЗШ І-ІІІ ст.– на суму 1 млн 490 тис. грн.
9. Капітальний ремонт котельні із заміною газових котлів у Модрицькому НВК І-ІІІ ст. с. Модричі Дрогобицького району Львівської області – на суму 700 тис. грн.
Цифрами на 2020 рік поки не будемо вас завантажувати.
На першочергові заходи в галузі охорони здоров’я – проведення капітального ремонту поліклінічного відділення ДРЛ№1 смт. Меденичі КНП «Дрогобицька районна лікарня» ДРР (в т.ч. заміна вікон та вхідних дверей) і заміна двох газових котлів в КНП «Дрогобицька районна лікарня» ДРР – суми не вказані.
Культурі району на заходи енергозбереження в трьох Народних домах у 2019 році виділено разом близько мільйона гривень: 245 тисяч гривень на утеплення та ремонт фасаду і заміну дверей Народного дому в селі Уріж, 290 тисяч гривень на капітальний ремонт покрівлі із застосуванням енергозберігаючих технологій Народного дому в селі Гаї Верхні, 299,8 тисяч гривень на заміну вікон та дверей на металопластикові Народного дому села Болехівці. Народний дім села Залокоть має замінити вікна і двері у 2020 році на 50 тисяч гривень. 100 тисяч планується виділити у 2020 році на утеплення фасаду, заміну вікон та дверей в бібліотеці-філії села Уличне.

Іра Циган

Газета “Медіа Дрогобиччина”, № 5 (52)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *