Відремонтуйте ваш будинок разом!

У Дрогобичі затверджено Програму співфінансування капітального ремонту  багатоквартирних будинків на 2019-2020 роки.

Мета Програми – поліпшення комфорту проживання дрогобичан через проведення капітального ремонту багатоквартирних будинків на умовах співфінансування (кошти спецфонду міського бюджету та ініціатора участі в програмі – ОСББ, ЖБК тощо ).

Скористатися Програмою можуть співвласники, які проживають у багатоквартирних будинках, що потребують капітального ремонту.

Як зазаначають розробники Програми,  до таких будинків належить близько 80 % житлового фонду. Відповідно, чисельність співвласників, які можуть скористатися Програмою, становить більше 30 тис. осіб.

У результаті реалізації Програми очікується збільшення кількості проведених за рік ремонтів багатоквартирних будинків пропорційно до суми дофінансування. А отже – зростання комфорту мешканців, а також зменшення поточних витрат на комунальні послуги як додатковий ефект (завдяки заходам із енергозбереження).

 

Які саме роботи передбачає Програма?

капітальний ремонт внутрібудинкових мереж центрального опалення, водопостачання та каналізації, електропостачання (не більше 90% кошти міського бюджету- не менше 10% кошти Ініціатора участі у програмі);

капітальний ремонт покрівель (не більше 80% кошти міського бюджету- не менше 20% кошти Ініціатора участі у програмі);

капітальний ремонт конструктивних елементів житлового будинку, а саме: фундаменти, зовнішні та внутрішні несучі стіни, перекриття, внутрідворова каналізація ( не більше 70% кошти міського бюджету- не менше 30% кошти Ініціатора участі у програмі);

– капітальний ремонт, ененергозберігаючі заходи по утепленню фасаду, заміна вікон та дверей в місцях загального користування на енергозберігаючі (не більше 70% кошти міського бюджету- не менше 30% кошти Ініціатора участі у програмі);

– капітальний ремонт, розпуск внутрібудинкового обліку електроенергії по квартирах у житлових будинках (не більше 95% кошти міського бюджету- не менше 5% кошти Ініціатора участі у програмі).

– модернізація, реконструкція, капітальний ремонт ліфтів (не більше 95% кошти міського бюджету- не менше 5% кошти Ініціатора участі у програмі).

Перевага надається Ініціатору участі у програмі, який надасть більший відсоток співфінансування своєї пропозиції.

Наявність угоди з аварійною службою – тееж перевага.

 

Орієнтований обсяг фінансування Програми:

І етап: 2019 рік – не більше 5 млн. грн. міський бюджет;
не менше 1,5 млн. грн Ініціатори участі у програмі.

ІІ етап:
2020 рік – не більше 7 млн. грн.  міський бюджет; не менше 2,1 млн. грн.- Ініціатори участі у програмі.

Щоб з’ясувати деталі участі в Програмі – звертайтеся в Департамент міського господаства ДМР.

 

Додамо: схожий проект працює і у Трускавці.

Про це розповіла журналістка Наталя Зелена в газеті “Медіа Дрогобиччина”

3,5 млн.грн у Трускавці на ремонти багатоповерхівок

Четвертий рік поспіль Управління ЖКГ і Б Трускавця реалізовує в курортному місті важливий комунальний проект «Співфінансування поточних ремонтів у багатоповерхівках» оздоровниці. Суть програми проста – при умові, що мешканці багатоквартирного будинку готові сплати 30% від вартості запланованих ними робіт, місто готове підтримати їх фінансово у розмірі 70% оплати за проведені ремонти.

“На практиці все виглядає доволі легко, – розповідає головний спеціаліст з питань ЖКГ Управління ЖКГ і Б. Орест Лобос. – Мешканці багатоповерхівки – чи це ОСББ чи управлінська компанія, збираються ініціативною групою і протокольно засвідчують, що готові взяти участь у нашому проекті. Люди визначають перелік ремонтних робіт, які б хотіли провести у своїй висотці. З цим документом-переліком звертаються в Управління ЖКГ і Б та очікують нашої відповіді”.

За словами Ореста Лобоса, цьогоріч до їхнього управління уже надійшло понад 60 заяв від мешканців, які готові скористатися умовами міського проекту із співфінансування ремонтів у будинках. Відтак управління формує чергу із бажаючих та розбиває її на окремі блоки. Як роз’яснюють комунальники, серед визначених громадою ремонтів у їхніх висотках можуть фігурувати: заміна вікон у під’їздах, заміна дверей, поточні ремонти під’їздів, поточні ремонти покрівлі будинків, ремонти інженерних комунікацій, тощо. На цьогорічну реалізацію цього проекту місто виділило 3,5 млн грн.
Стартував проект «Співфінансування поточних ремонтів у багатоповерхівках» у Трускавці в 2016 році. Щоправда, у перші роки ним скористалося доволі мало містян, найімовірніше через необізнаність з умовами участі в програмі. Але вже минулого року, як запевняє Орест Лобос, проектом вдалося охопити 47 багатоповерхівок. Витрачена сума коштів із міської скарбниці на поточні ремонтні роботи минулоріч склала 2 млн. 796 тис грн.

Трускавчан закликають бути активними і цьогоріч, та не впустити шанс оновити та відремонтувати свої багатоповерхівки.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *