На шляху до сортування: Трускавець ставить нові контейнери для пластикової тари

В Трускавці встановили 10 яскраво-жовтих баків для збору ПЕТ-пляшок. Так місто розпочинає перші кроки на шляху до сортування сміття. На нових контейнерах розміщено інформаційні таблички з переліком тари, яка відноситься до категорії ПЕТ-пляшки. Як поінформував представник стрийської фірми ТзОВ «Комунальник 1», яка займається вивозом з оздоровниці твердих побутових відходів, Степан Танчинець, не кожна пластикова пляшка підпадає під категорію ПЕТ і це слід враховувати містянам.

– Пластикові пляшки з-під різних видів газованої води та напоїв, олії, оцту – це те, що підпадає під категорію ПЕТ. Натомість, пляшки з-під побутової хімії, пластикові тазики та відра викидати в ці баки категорично заборонено. Також важливо, щоб трускавчани розуміли: якщо викинути в бак дволітрову пластикову пляшку цілою – вона займе багато місця. Тому просимо деформовувати чи сплющувати такі габаритні пляшки перед тим, як вони потраплять в ці контейнери, – наголосив Степан Танчинець.

За словами Степана Танчинця, наразі в Трускавці контейнери під пластикові пляшки встановлено на першому десятку майданчиків, якими охоплено вулиці Мазепи, Сагайдачного, 28, частково Стебницька, Данилишиних, Бориславська,2, Роксолани. Фірма очікує ще на 40 нових контейнерів під ПЕТ-пляшку, 20 із них уже виготовлені, їх слід лиш пофарбувати і можна розвозити на сміттєві майданчики міста. Нові контейнери під ПЕТ-пляшку розміщуватимуть на вулицях: Стуса, Стебницькій, Івасюка, Сагайдачного, тощо.

В ТзОВ «Комунальник 1» планують, що згодом контейнери для пластику розмістять і на сміттєвих майданчиках багатьох санаторіїв Трускавця. Як стверджує Степан Танчинець, фірма ТзОВ «Комунальник 1», з якою влада курорту підписала угоду на вивіз сміття на 10 років, усі масштабні роботи із виготовлення та встановлення контейнерів під пластикову тару проводить за власні кошти і це не відобразиться на ціні їхніх послуг для населення міста.

Щодо сортування сміття в Трускавці, то, як стверджує пан Танчинець, встановлення у місті нових контейнерів під пластик є першим кроком оздоровниці до сортування ТПВ, відтак не за горами той час, коли сміттєві платформи міста поповняться і контейнерами для скла. Первинне розділення сміття уже на повну триває і на стрийському полігоні, куди з курортного міста вивозять побутові нечистоти.

-Трускавецьке сміття, яке ми привозимо на полігон, вивантажують в спеціальний ангар, там його сортують на скло, папір, пластик та інші відходи. Тож на сам полігон потрапляє значно менше відходів, – запевняє Степан Танчинець. – Тепер діло за містянами – трускавчан слід привчити до культури сортування сміття, так легше його вивозити і утилізовувати.

Вивіз ТПВ з курортного міста, за словами співрозмовника, триває щоденно – це стосується кварталів, де є багатоповерхівки. З приватного сектору сміття вивозять раз на тиждень: в деяких районах у вівторок, в інших – у п’ятницю. Проблемним питанням в оздоровниці залишається негабаритне сміття, яким мешканці заблоковують сміттєві майданчики міста- б’є на сполох Степан Танчинець.

– Викидають трускавчани все, що не потрібне дома: старі меблі, вікна, двері, дивани, зношену побутову техніку, сміття з ремонту. Ми хочемо розробити схему спеціального графіку, де і в які дні та з яких вулиць будемо вивозити великогабаритне сміття. І просимо мешканців наперед не загромаджувати ним сміттєві майданчики. Оскільки тоді сміттєвозам проблемно вивантажувати з баків побутові нечистоти. Наразі забираємо великогабаритне сміття з майданчиків міста раз на тиждень, – наголосив Степан Танчинець.

Наталя Зелена

Медіа Дрогобиччина, № 2 (49)

Фото з мережі , ілюстративне

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *