Весь світ – театр…

27 березня весь світ відзначає міжнародний день театру. Ініціатива святкування належала Міжнародному інституту театру у 1961 році. Сьогодні театр та мистецтво є невід’ємною частиною культурного життя міста. Бо саме театр – це місце, де можна відпочити духовно, збагатитися культурно, почерпнути щось нове.

Місто Котермака може пишатися тим, що має в своєму арсеналі два театри. Один класичний – Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Ю. Дрогобича та сучасний, альтернативний, студентський театр “Альтер”.

Напередодні свята ми вирішили поспілкуватися з керівниками обох театрів та дізнатися чим живуть вони сьогодні, що є в їхньому репертуарі та що планують незабаром.

Олександр Король, режисер театру ім. Ю. Дрогобича, розповів:
“До дня театру готуємо прем’єру Браніслава Нушича “Пані мінністерша”. Це новий для нас жанр – комедія-гротеск. Хочеться трохи радості, веселощів, бо драму маємо за вікном. Звичайно, будуть і сатиричні моменти. Хочеться, щоб, прийшовши на виставу, глядач відпочив від буденних турбот. Також театр активно гастролює. Нас можна назвати театром на колесах. До прикладу, зараз плануємо квітневі гастролі західними областями України. Для нашого наймолодшого глядача нещодавно презентували виставу “Дерев’яний король”.
Зараз також активно працюємо над закордонними проектами, спільно з Польщею та Туреччиною. Це мають бути цікаві фестивалі.
Хочу запросити дрогобичан та гостей міста на прем’єру “Пані міністерші” 31 березня. Цього дня будемо святкувати день театру.”

 

Андрій Юркевич, режисер театру “Альтер” , розповідає:
“Студентський театр “”Альтер – це своєрідна лабораторія роботи над собою.
Щороку ми набираємо студентів у наші лави, аби дати можливість кожному, хто хоче спробувати себе на сцені.
Зараз працюємо над п’єсою молодої української авторки Олі Мацюпи, а також готуємо прем’єру з нашими новачками за театральною методою Т. Кантора. Не припиняємо експериментувати на сцені, тож наша камерна сцена у віллі Яроша у Дрогобичі завжди повна людей. Минулий рік видався теж дуже насиченим. Наші студенти здійснили декілька закордонних гастролей, де мали змогу отримати досвід на спільних майстер-класах зі своїми однолітками з інших театрів. Також спільні україно-польські театральні проекти ми реалізували у Дрогобичі. Тож слідкуйте за афішами та оголошеннями. Як завжди запрошуємо до нас у “Альтер” на спектаклі”.

Олеся Німеровська

Медіа Дрогобиччина, № 2 (49)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *