Найкращий захист – напад

 

ТОВ «Техноспецнагляд» продовжує виявляти несанкціоновані врізки в мережу водопостачання КП «Вододар». Останнє гучне виявлення крадіжки було зафіксоване в готелі «Тустань», смт. Східниця.

 

ТОВ «Техноспецнагляд» здійснює обстеження мережі водопостачання на підставі договору та довіреності з КП «Вододар». Найперше обстежуються споживачі, які надають послуги поселення та оздоровлення у смт. Східниця і показують найменше споживання води.

 

На початку грудня 2018 року представники ТОВ «Техноспецнагляд» обстежували мережі водопостачання в приміщенні басейну готелю «Тустань». В ході обстеження виявили, що готель зареєстрований в абонентському обліку в категорії «населення». Це дає власнику можливість ухилятися від сплати податків та менше платити за комунальні послуги. Отож більш ніж півроку за кожен спожитий куб води 7,33 грн. компенсовувала “Вододару” Бориславська міська рада. З 14 грудня компенсація витрат для населення з бюджету міста становитиме 2,65 грн.

 

Готель перебуває у власності приватної особи – дружини селищного голови Східниці Івана Піляка – Мар’яни Піляк. Власниця економить не лише на тарифах, а й на кількості офіційно спожитої води. Працівниками “Техноспецнагляду” було виявлено, що при відкритті крана та подачі води з нього, покази циферблату лічильника не змінювались.

 

Проте задокументувати факт крадіжки води не вдалось. Особи, в присутності яких здійснювалось обстеження – директор готелю «Тустань» та син Івана Піляка, звернулись в поліцію з заявою про незаконне проникнення невідомими особами на приватну територію. Не давав скласти акт про крадіжку води і селищний голова, який прибув на місце події за кілька хвилин після виявлення крадіжки. «Розуміючи, що саме виявили та зафіксували на відео працівники ТОВ «Техноспецнагляд», п. Піляк зі скаженим виразом обличчя накинувся на директора ТОВ «Техноспецнагляд» Олега Дергуна, спробувавши відібрати його телефон. При цьому завдавав удари, несамовито кричав і лаявся», – повідомляє дирекція ТОВ «Техноспецнагляд» на Facebook сторінці «Право та справедливість».

 

Працівниками поліції, котрі невдовзі прибули до готелю, було відкрито три кримінальні провадження: за фактом втручання в роботу приладу обліку, нанесення тілесних ушкоджень та незаконного проникнення на приватну територію.

Директор “Техноспецнагляду” Олег Дергун вважає, що заяву про проникнення на приватну територію власниця «Тустані» написала з метою перешкоджання подальшого обстеження та складання акту. Відеозапис, який спростовує звинувачення в «незаконному проникненні», було надано працівникам поліції в рамках розслідування кримінальної справи за фактом завідомо неправдивого повідомлення про вчинення злочину та надання неправдивих свідчень. Станом на 20 грудня слідчі дії – тривають.

 

10 грудня на Facebook-сторінці «Право та справедливість» з’явилася інформація про те, що перший заступник міського голови Р. С. Садлівський чинить “тиск” на директора КП “Вододар” Я. І. Лопушанського з вимогою скласти акт про те, що 08.12.2018 порушень виявлено не було. Ярослав Лопушанський спростовує цю інформацію, кажучи, що тиску не було. А п. Садлівський просто подзвонив до нього, щоб дізнатись про деталі справи.

 

19 грудня комісія КП “Вододар” складає акт обстеження водорозбірної арматури в приміщенні басейну готельного комплексу «Тустань». У акті комісія зазначає, що «прилад обліку води знаходиться в приміщенні не за зовнішньою стіною», що є відхиленням від Правил користування системами централізованого водопостачання. Водночас комісія зазначає, що «Порушень щодо опломбування приладу обліку комісією не виявлено». Хоча, сам факт встановлення приладу обліку з порушенням чинних Правил є підставою для відмови в проведенні його опломбування та подальшої експлуатації. Комісією до абонента Піляк М. Я. заявлено вимогу щодо перенесення водомірного вузла на місце врізки до центрального комунального водопроводу.

“Про наміри провести обстеження працівників “Техноспецнагляд” повідомлено не було – каже працівник “Техноспецнагляду” Тарас Кучманич. – Натомість до складу комісії входила особа, яка видала технічні умови з порушенням чинних правил”.

 

Перевірку щодо можливого безоблікового водокористування комісія не здійснила. Що може убезпечити Мар’яну Піляк від сплати штрафу. Проте, коли лічильник буде виведений назовні, можна буде порівняти кількість спожитої води до і після його встановлення. І робити висновки.

 

Юлія Гасій

Медіа Дрогобиччина, № 17 (47)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *