Педагоги поїхали у Львів вимагати зарплати за жовтень!

Освітян продовжують годувати обіцянками: заборгованість планують погасити до кінця року
Про це пише Львівська газета сьогодні, 21 листопада, у статті “Терпець урвався: вчителі Самбора, Дрогобича і Борислава вимагали у Львові виплати зарплати”
***

Поки Олександр Ганущин звітував про діяльність облради у 2018 році, за зачиненими дверима у сусідньому кабінеті обговорювалось питання зарплатної заборгованості вчителям Дрогобича, Борислава і Самбора. У жовтні освітяни цих міст залишились без зарплати. Не отримають зароблених грошей, схоже, і в листопаді.

Представники освітянських профспілок прийшли на засідання постійної комісії з питань освіти і науки, що відбулось 20 листопада у Львівській обласній раді, з надією отримати конкретику стосовно грошових виплат. Але відповідь чиновників освітян не задовольнила.

«Нам знову сказали чекати. На цей раз –  2 тижні. За цей час мають визначитись джерела зарплатних виплат – з державного, обласного чи міських бюджетів. Наразі чекають відповіді з Києва. Але плану B від чиновників ми так і не почули: якщо у столиці скажуть «ні», то які кроки ухвалюватиме обласна влада? У Самборі на виплату зарплат вчителям бракує понад 10 мільйонів гривень, у Дрогобичі – 24 мільйони», – розповів у коментарі «Львівській газеті» голова міської освітянської профспілки Самбора, вчитель математики Ігор Демковський.

 

Представники профспілок запевняють, терпець освітянам вривається – вчителі готові до протестних акцій.

«Люди працюють без копійки вже півтора місяця. Не буде грошей і найближчі два тижні, а це вже 2-місячна заборгованість. У багатьох сім’ях – двоє вчителів. Як їм оплачувати комунальні послуги? Поки ми не зриваємо навчального процесу, бо наше завдання – вчити дітей. Але завдання держави – вчасно виплачувати зарплату», – обурився Ігор Демковський.

 

За словами начальника управління фінансів гуманітарної сфери ЛОДА Світлани Наконечної є декілька виходів з кризової ситуації.

«Ми неодноразово звертались до Міністерства освіти і науки та Міністерства фінансів, аби наблизити грудневе призначення на листопад і таким чином частково погасити борги. Отримали негативну відповідь. Інший варіант: Олег Синютка перебуває в Києві і матиме розмову з керівниками згаданих міністерств. Ми сподіваємося на збільшення фінансового ресурсу з держбюджету. У нас є джерела, які передбачені нашій області. Це те, що ми зекономили на іншій загальнодержавній програмі, озвучувати яку поки не буду. Ми просимо, щоб нам виділили цей ресурс на погашення зарплат», – каже Світлана Наконечна.

 

Третій варіант виплати заробітної плати освітянам – перерозподіл коштів освітньої субвенції між територіями.

«Тобто покрити дефіцит за рахунок районів, у яких є надлишок коштів освітньої субвенції. В тому числі за рахунок зменшення обласного бюджету, у якому також є невеликий надлишок освітньої субвенції», – розповіла Світлана Наконечна.

 

Чиновниця запевняє, що вчителі отримають заборговані кошти до кінця року.

«Наше прохання – декілька днів почекати, щоб ми могли визначитись з джерелами надходження коштів. За тиждень-два буде конкретика. Те, що вчителі отримають заборговані гроші у повному обсязі до кінця року, – це гарантія», – сказала Світлана Наконечна.

 

Джерело – “Львівська газета”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *