«Почесні трускавчани». Хто вони?

  •  
  •  
  •  
  •  

Далеко не кожному пересічному мешканцю Трускавця відомо про існування почесної відзнаки «За заслуги перед містом» та звання «Почесний громадянин Трускавця». Однак такі нагороди існують, а правила їх вручення регламентуються відповідними положеннями.

Звання «Почесний громадянин міста» було засноване в 1999 році, коли мером Трускавця був Богдан Матолич. Власне, його підпис значиться на рішенні міської ради №91 від четвертого березня 1999 року. Відповідно до даного документу громада міста Трускавця встановлює відзнаку «Почесний громадянин міста Трускавця» для відзначення та офіційного визнання заслуг певної особи перед містом у конкретній чи різнобічній діяльності з нижченаведених галузей: історичної, освітянської, культурної, літературної, журналістської, мистецької, управлінської, виробничої, фінансової, меценатської, політичної, медичної, екологічної, правової, що сприяє формуванню та розвитку авторитету міста Трускавця як на загальнодержавному, так і на світовому рівнях. Відзнака «Почесний громадянин міста Трускавця» може присвоюватись як українцям, так і громадянам інших держав.

Наводимо перелік осіб, відзначених цим званням:

Білас Михайло Якимович, Івасівка Степан Васильович, Петровський Болеслав Денисович, Стародуб Георгій Михайлович, Чебаненко Олександр Іванович, Матолич Богдан Михайлович, Владика Юліан Вороновський, Дмитречко (Різняк) Оксана Олексіївна, Умнов В’ячеслав Васильович, Гимон Євгенія Дмитрівна, Степан Бандера, Роман Шухевич, Роман Різняк-Макомацький, Дмитро Данилишин, Василь Білас.

Доволі дивно бачити українських героїв в одному переліку із колишніми політиками Трускавця. Однак якщо депутати в свій час підтримували зазначені кандидатури, то, ймовірно, вони цього заслужили.
Почесна відзнака «За заслуги перед містом» була затверджена на 14-й сесії четвертого демократичного скликання, рішенням Трускавецької міської ради №358 від другого липня 2004 року за підписом міського голови Лева Грицака. Цією відзнакою було нагороджено: Бучацького Мирона Володимироича, Балановського Володимира Петровича, Бурика Мирослава Васильовича, Кривка Бориса Степановича, Вронського Михайла Дмитровича, Лоб Івана Павловича.
Серед пільг, на які мають право власники вищезгаданих відзнак: 50% знижка на житло, комунальні послуги та послуги зв’язку; безкоштовний проїзд у міському транспорті; можливість брати участь в роботі пленарних засідань Трускавецької міської ради у ролі почесних та шанованих гостей з правом дорадчого голосу.
На жаль, в жодному із зазначених списків не зустрічається ім’я Раймунда Яроша – мецената, котрий зробив значний внесок у розвиток Трускавця, вивівши курорт на міжнародний рівень. Не бачимо в переліках й імені Теодора Торосевича – визначного хіміка, який довів цілющі властивості місцевих вод.

Тож не забуваймо власну історію! Пам’ятаймо про людей, які  насправді зробили вагомий внесок у розвиток Трускавця!

Марко Федоренко

Медіа Дрогобиччина №8 (38) від 27 квітня – 10 травня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *