Коли діти голодні через тендери

“Стебницьке державне комунальне підприємство дитячого харчування повідомляє Вас про те, що з 14.03.2018 року буде припинено надання послуг з безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій у зв’язку з тим, що кошти за минулорічною тендерною угодою закінчилися, а тендер на 2018 рік уже двічі скасовувався Відділом освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради. Нові тендерні торги призначено на 23 березня 2018 року, а тому до часу оголошення переможця гаряче харчування може проводитися тільки на платній основі. Підприємство може організовувати гаряче харчування учнів 1-4 класів за попередньою згодою батьків. Вартість 1 порції становитиме 10 гривень. Отож просимо вчителів у кожному класі визначити кількість дітей, які будуть харчуватися та повідомити про це кухарів їдалень. Оплата має здійснюватися кожного дня відповідно до кількості дітей, які прохарчовуються”.

Оголошення такого змісту побачили батьки на дверях шкільних кабінетів, яке розмістило комунальне підприємство, що харчує дітей стебницьких шкіл. Така ситуація, звичайно, збурила батьків, адже безкоштовне харчування дітей молодших класів передбачене чинним законодавством.

Роз’яснити ситуацію ми попросили головного освітянина Дрогобича Петра Сушка.

– Пане Петре, чому склалася така ситуація? Чому тендер проводиться посеред навчального року?

– Відділ освіти, як бюджетна установа, отримує кошти на харчування дітей з місцевого бюджету, а субвенція йде з державного бюджету. Ми зобов’язані всі процедури із закупівлі послуг проводити через сайт “ProZoro”. У минулому році відбулися процедури закупівель, а ми можемо їх проводити тільки після прийняття місцевого бюджету і кошторису. Був визначений переможець – СКП “Дитяче харчування”, яке й надає ці послуги.

Продовження в Медіа Дрогобиччина №6 (36) від 30 березня

Олеся Німеровська

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *