Ціна деяких бориславських комунальників

  •  
  •  
  •  
  •  
Програма розвитку житлово-комунального господарства міста Борислав на 2018 рік передбачає фінансування  в загальному на 11 млн. грн.

Чималим, як порівняти з попередніми роками, буде фінансування КП «Зелений світ». Нагадаємо, що наприкінці вересня 2017 року підприємство програло тендер на озеленення міста ФОП Чижу Олексію Миколайовичу з м. Слов’янськ. Та незабаром результати торгів було скасовано. Причиною цього стало скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг. За словами голови тендерного комітету Войтовича В., рішенням Бориславської міської ради від 05.10.2017 р. № 895 було передбачено зменшення видатків до  300 тис. грн., а ФОП Чиж Олексій Миколайович погоджувався реалізовувати роботи з озеленення за 449 тис. грн. Та що цікаво, всупереч цьому рішенню, у 2018 р., відповідно до  програми розвитку, КП «Зелений світ» отримає майже 1 млн. 550 тис. грн. Роботи з озеленення підприємство здійснюватиме шляхом  нарахування коштів через казначейство.

Чарівні сезонні квіти, звісно, неабияк прикрашають центральну частину міста. “По шию” обрізані дерева роблять його більш безпечним у вітряну погоду. Нещодавно придбана за кошти підприємства дробильна машина, сподіваємося, допоможе зробити місто чистішим та принесе «Зеленому світу» прибуток. Борислав — той що бореться за славу —  гордо намагатиметься відновити реноме дійсно зеленого міста. Або ж покращити санітарний стан своїх Славних Борів. Цієї осені КП виробило лісорубний квиток на санітарну очистку 4,9 га лісу на Буковиці та Мирамах. Як пояснила нам керівник підприємства Любов Голубіцька, «Зелений світ» вперше за багато років узявся чистити ці ділянки від сухостою під пильним наглядом львівських екологів та доглядачів лісу. Доглядачем лісу виступає працівник цього ж підприємства Василь Піх.  

Водночас програма розвитку передбачає 481 тис. на КП “Муніципальна варта”. Як вважає бухгалтер підприємства, це кошти не на розвиток, а винятково на заробітну плату працівникам та охоронцям об’єктів, що знаходяться у власності громади. Принагідно нагадуємо, що “Муніципальна варта” має усі відповідні дозволи на ведення охоронної діяльності, і шукає охоронні об’єкти. Щоправда, форми ще не має. І обіцяного просторого кабінету, – каже колишній юрист підприємства, яка пам’ятає багато обіцянок, спрямованих владою муніципальній варті.

Найбільше ж з усіх комунальних підприємств отримає в цьому році КП «Еко-місто» – 7 млн. 90 тис. грн. З них на утримання та поточний  ремонт дорожнього  покриття   доріг   міста припадає майже півтора млн. грн. Зимове утримання доріг коштує міському бюджету 643 тис. грн.

На утримання міських кладовищ з бюджету виділено 600 тис. грн. Згідно з даними КП “Еко-місто”, зареєстрована у журналі поховань ритуальної служби кількість померлих за 2017 рік становить 496 осіб. А це на 100 менше, ніж загальна кількість поховань в державному реєстрі. Згідно з кошторисом, вартість одного поховання становить 1040 грн. Отже, маємо 515 тис. 800 грн. заробітку. Та ще понад 100 тис. ймовірного заробітку. Варто зазначити, що невідповідність інформації з журналу поховань “Еко-місто” та даних з державного реєстру у 100 осіб була виявлена ще у серпні минулого року. В цей час посаду директора підприємства обіймав Щербанік М.

Серед інших обов’язків “Еко-місто” в програмі розвитку ми не знайшли пункту “зменшення популяції вуличних собак”.

«Ми звернулись до Львівського комунального підприємства “Лев” із цим питанням. Послуги стерилізації та вакцинації однієї собаки вони оцінюють у 3,5 тис. грн. Тобто якщо в цьому році надати ці послуги 100 собакам – це становитиме 350 тис. грн. фінансового ресурсу міського бюджету», – каже очільник міста Ігор Яворський. Хоча розцінки, які нам надало КП “Лев”, дещо відрізняються від названих мером. Зі слів працівника підприємства, вартість стерилізації собаки вагою до 30 кг становить 1025 грн., якщо вага більша, то ціна операції – 1399 грн. Вартість комплексної вакцинації – 150 грн.

Тож враховуючи відсутність у місті спонсорів у цій сфері та активних громадських організацій, які б займались стерилізацією і перетримкою тварин, можемо очікувати тільки збільшення числа безпритульних собак на вулицях міста.

Юлія Гасій, Медіа Дрогобиччина №2 (32) від 02 лютого

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *