У Дрогобичі відбувся хакатон на тему громадської активності

  •  
  •  
  •  
  •  

Хакатон* «Хтось то зробить challenge: мотивація vs.  демотивація громадської активності» відбувся у Дрогобичі на початку грудня – за участі студентів ДДПУ ім. І. Франка та всіх охочих  у приміщенні студентського театру «Альтер». Організатори заходу  – Інститут «Республіка» та ВІ «Активна громада міста Дрогобича».

«Хтось то зробить challenge» – це випробування для кожного громадянина, який є небайдужим до проблем у місті та в державі. У момент, коли з’являється усвідомлення, що той “хтось” – це ти, – і твориться громадянське суспільство. Якщо не знаєш, з чого почати, або як запланувати процес вирішення тієї чи іншої проблеми в місті, у пригоді може стати «Інструментарій для громадян». Посібник побачив світ завдяки Національному  Демократичниму Інституту,  Інституту «Республіка», Всеукраїнській  ініціативі «Активна Громада», Цетру ЮЕй, Центру політичних студій та аналітики «Ейдос» , Громадському руху «ЧЕСНО» та Інституту громадянського суспільства, які зібрали  інформацію та проаналізували конкретні приклади зі своєї практики. Для цього Інструментарію. Учасники хакатону спробували розібрати одну з проблем, наявну в місті, за допомогою посібника. Зокрема – скласти повну картину зацікавлених сторін у вирішенні проблеми, проаналізувати її за алгоритмом «SWOT», обговорити можливі інструменти активізації громади. Завершився вечір переглядом фрагментів фільму “Півтора міста” – як прикладу арт-активізму, що може існувати в просторі міста.

Від найменшого до найбільшого – так творяться демократичні зміни.

Провела хакатон помічник координатора ВІ “Активна Громада” у м.Дрогобич Олена Юркевич.
Окрема подяка висловлюється експертам, що активно долучились до обговорення. Це громадські активісти: Олег Дьорка – випусковий редактор газети «Медіа Дрогобиччина» журналіст, засновник ютуб-каналу  «Галицькі новини»;  Любов Яцюк – психолог за фахом; Андрій Юркевич – режисер театру “Альтер”, письменник, журналіст.
Подяка за технічну підтримку висловлюється Полоністичному науково-інформаційному центру ім. І. Менька, за приміщення – студентському театру “Альтер”, за чудові фото – Марії Тяжкун!

Презентація відбулася за підтримки Національного Демократичного Інституту (НДІ),  а також – за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з Міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства закордонних справ Канади.

 

*Хакатон – захід, що поєднує дискусії за участі місцевих активістів. Може включати ігри, майстер-класи, арт-активізм та роботу в командах.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *