Не зрадою єдиною

Осінь завершилася на позитивній ноті – стало відомо, що Дрогобич здобув перше місце в Україні за найкращу практику місцевого самоврядування. Конкурс щороку організовує Міністерство регіонального розвитку спільно з Радою Європи. Цьогоріч було представлено 119 практик з різних міст, об’єднаних територіальних громад та селищних рад. Учасники змагалися за перемогу у трьох номінаціях: 1) прозорість та підзвітність місцевого самоврядування; 2) розвиток співробітництва територіальних громад; 3) розвиток регіонів та громад, заснований на власній стратегії.

Дрогобич переміг у першій номінації. Рішення про фаворитів конкурсу було комплексним, зокрема, Дрогобич до перемоги привели: розвиток відкритих даних, бюджет участі, комунікація з громадою, smart-технології (наприклад, мобільний додаток міста) і т.д.

Що ця перемога означає для міста? Керівник відділу ІТ та аналізу Дрогобицької міської ради Станіслав Гайдер коментує: «Такими практиками ми демонструємо на рівні держави, що Дрогобич може розвиватися та перемагати. Це покращує імідж міста, приваблює до нього інвесторів».

Заслуговує на увагу і коментар Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка: «Практика «Drohobych – Smart Сity» – це приклад роботи для інших громад. Я пишаюся цим містом та його розвитком за такий короткий час».

А як вважаєте ви: маємо, чим пишатися?..

Оля РадіоноваМедіа Дрогобиччина №15 (29) від 08 грудня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *