Ні хаотичним  паркуванням!

У Трускавці полісмени блокують колеса автівкам порушників

Припаркувався у недозволеному місці – отримуй заблоковані колеса автівки.

У Трускавці вирішили раз і назавжди  побороти хаотичні та незаконні  паркування на вулицях міста. Від численних порушників правил паркування страждають такі пішохідні зони Трускавця: бульвар Шевченка, Майдан Кобзаря,  вулиця Річки, Площа Незалежності, Курортний парк та ін. Боротьбу з несумлінними водіями вирішили розпочати з чистого аркуша – порушникам  блокують  колеса та складають протоколи на сплачення штрафу. Для цього Трускавецьке відділення поліції нещодавно придбало 6 пристроїв блокування коліс. Бюджету місту такі технічні новинки коштували 12 тис. грн.

 

 – Ці “блокіратори”  тимчасово заблоковують  транспортні засоби, які  водії  припаркували у недозволених місцях, знехтувавши правилами дорожнього руху. Пристрій блокування ми встановлюємо  на одне із задніх коліс, відтак автівка не рушить з ним з місця. Паралельно із цим, на лобове скло машини прикріплюємо наліпку, яка інформує, що авто заблоковане. Якщо водій робитиме спроби завести таку машину, він  пошкодить свій транспортний засіб, –  розповідає  про нововведення  Роман Хром’як, старший лейтенант Трускавецького відділення поліції.

 

 На інформаційній наліпці полісмени обов’язково вказують номер телефону, за яким водієві слід звертатися, щоб його автівку  розблокували. На виклик приїжджає патрульна група поліції. Стражі порядку одразу складають протокол, у якому вписують суму  штрафу за неправильне паркування. Розмір  штрафу  коливається від 255 грн. –  і вище (все залежить від того, під яким заборонним знаком стоїть авто).

 

  Полісмени Трускавця наголошують: шукати порушників паркування у курортному місті їм не складно, бо вже добре знають місця, де водії нехтують ПДР. Відтак додають: активнішими стали і самі мешканці, які телефонують у відділення  поліції та повідомляють про незаконні випадки паркувань.

  Важливо, що всі надходження  від таких штрафів  йтимуть у бюджет курортного міста. За словами заступника міського голови Трускавця Олексія Балицького, кошти   будуть скеровуватися у загальний фонд розвитку міста та використовуватися відповідно до чинного законодавства України.  Допоки у мерії готуються підраховувати поповнення казни  за рахунок штрафів, гості курорту, як не дивно, сприймають  нововведення по-різному.

 

 – Я вважаю, це правильна ініціатива. Особливо суворо з такими порушниками слід  боротися у парковій зоні міста. Адже пішохідні вулиці – для прогулянок. Машини там є зайвими, – переконує відпочивальник з Харкова п.Олександр.

 

 – А де ж паркуватися людям, якщо облаштованих місць для цього недостатньо? Не брати ж машину з собою в сумку?  Облаштуйте спершу автостоянки, а потім займайтеся блокуванням коліс! – рекомендує відпочивальник з Києва п.Степан.

 

Це і добре, і погано водночас. Трускавець має розширити місцеві паркінги, щоб водії не змушені були порушувати ПДР. З іншого боку, коли бачиш, як деякі водії паркуються ледь не на траві, розумієш, що методи боротьби ви обрали правильні, – ділиться думками ще одна гостя з Києва, пані Марія.

 

 Чи дисциплінує трускавецьке  нововведення водіїв-порушників – покаже час. Полісмени ж  міста прогнозують: той, хто раз заплатить штраф за заблоковані колеса, навряд чи захоче повторювати свою помилку.

 

 Тим часом проблема із хаотичними паркуваннями добряче дошкуляє не лише курортному Трускавцю. Не краща ситуація і в сусіднього Дрогобича.  Його вулиці теж  перенасичені автівками. Особливо потерпає від порушників паркування центр міста Котермака: Площа Ринок, вул. Мазепи (біля «Каменяра»), Лесі Українки, Шевська та  ін. Боротьбу з несумлінними водіями у Дрогобичі  ведуть  радше на словах, ніж на діях. Що тут тільки не вигадували,  щоб зупинити потік автівок на центральну площу міста: хотіли брати кошти за вїзд на Площу Ринок, встановили камери відеоспостереження… Із останніх нововведень – на вулиці Ярослава Осмомисла прилаштували відгороджуючу мотузку та посадили біля неї муніципала, який регулює заїзд на Площу Ринок. Не беремося судити, наскільки раціональною  є така позиція, бо, як кажуть у народі, на війні всі методи знадобляться. Однак скидається на те, що Дрогобичу вартувало б взяти  приклад із Трускавця – просто блокувати колеса порушникам ПДР. Таким чином, владі вдалося б вбити двох зайців водночас – зменшити кількість порушників та частково збільшити надходження до бюджету міста.

 

Наталя Зелена, Медіа Дрогобиччина №13 (27) від 03 листопада

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *