Роман Івасівка: “Нам вдається працювати на рівні”

Стебницький Народний дім – єдина культурно-освітня установа у двадцятитисячному місті, де організовують та проводять культурно-мистецькі та просвітницькі заходи. Сьогодні в Народному домі займаються і культурно розвиваються понад 300 маленьких стебничан. Нагодою поспілкуватися з директором установи Роман Івасівкою стало цьогорічне відзначення сорокап’ятиріччя Народного дому.

– Пане Романе, розкажіть, коли і як був створений Народний дім?

Стебницький Народний дім було збудовано 1972 року. До 1992-го він  функціонував як Палац культури Стебницького калійного заводу. Згодом відкриваються дві філії – у Колпці та Сольці, а від 2000 року нами опікується відділ культури та мистецтва виконавчих органів Дрогобицької міської ради. Сьогодні у нас працює 21 штатний працівник. Семеро осіб  – адміністративно-творчий персонал: директор, художній керівник та два завідувачі філій. Також є 13 працівників технічно-обслуговуючого персоналу. В Народному домі 12 об’єктів дозвілля: велика глядацька зала на 500 місць; мала глядацька зала на 100 місць; танцювальна зала; шість кімнат гурткової роботи;  створені перші на Львівщині, при Народному домі, дві  кімнати-музеї  національно-визвольних змагань 40-50-х років; спортивна зала; арт-кімната народних умільців міста. Також тут розміщено філію №8 Дрогобицької МЦБС. При Народному домі та його філіях працюють 15 клубних формувань, в яких займаються до 300 осіб. З них – 12 колективів самодіяльної художньої творчості, два з яких володіють званням  “самодіяльний народний” колектив.

– А в яких саме секціях та гуртках діти (і не тільки) можуть займатися сьогодні?

Як я вже говорив, у нас багато гуртків та самодіяльних колективів. Серед них: аматорський колектив циркового мистецтва “Вікторія”, театр пісні “Сяйво зірочок”, аматорський ансамбль народної музики“Джерело”, самодіяльний колектив бального танцю “Оксамит” , філіал  колективу сучасного та спортивного танцю “Мерінга”, вокальний ансамбль “Стебничаночка”,  танцювальний колектив сюжетного танцю “Калинове намисто”, рок – група «Стебник».

На високому та професійному рівні відбуваються  творчі вечори, вечори-зустрічі, екскурсійні години, перегляди відеофільмів тощо. Наприклад, у філії бібліотеки створено своєрідний  ігровий куточок із різноманітними казковими персонажами, де наші наймолодші читачі охоче вивчають українську літературу. Наша арт-кімната народних умільців проводить майстер-класи з виготовлення різноманітної продукції ручної роботи, відтак влаштовуємо  благодійні виставки-продажі та збираємо кошти на різні потреби, зокрема і для хворих дітей. Тобто у Народному домі життя вирує.

– Чи можете похвалитися здобутками ваших колективів та гуртків?

Звісно. Ми неодноразово ставали і стаємо лауреатами та переможцями різноманітних конкурсів. Наприклад, Самодіяльний народний цирковий колектив «Вікторія» – лауреат регіональних обласних фестивалів «Молодий цирк  України» у 2006 і 2008 роках (Львів, Трускавець, Новояворівськ). Випускники колективу працюють на аренах цирків України, Польщі, Франції. У 2009 та 2014 роках  підтвердив звання «народний» самодіяльний колектив бального танцю “Оксамит” – лауреат фестивалів регіонального та місцевого значення «Різдвяні канікули у Львові» (2008-2014 рр.), «Щасливе дитинство» у 2009, 2011 рр. (Дрогобич) та багато інших, які можна довго перелічувати.

– Яка у вас ситуація із фінансуванням?

Я вже говорив, що ми фінансуємося відділом культури виконавчих органів Дрогобицької міської ради. Звичайно, що те фінансування, яке ми отримуємо, важко назвати достатнім. Але все ж таки нам вдається працювати на рівні, організовувати концерти і навіть щось змінювати.

– А що саме?

Протягом цього та попереднього років нам вдалося багато чого відремонтувати. 2016 року було проведено ремонт усіх внутрішніх приміщень: пофарбовано стіни, замінено штори та карнизи, ремонт сцени та лаштунків. На завершальному етапі зараз реставрація центральних сходів та облаштування пандуса, щоб люди з обмеженими можливостями також безперешкодно могли відвідувати наші заходи.

У минулому році завдяки програмі мікропроектів нам вдалося відремонтувати дах над спортивним залом (на загальну суму 290 тисяч гривень). Цього року завдяки такій програмі замінено вікна у танцювальній  та спортивній залах . Звісно, хотілося б зробити більше, проте й це вважаю чималим здобутком. Намагатимемося й  надалі працювати у тому ж напрямі та ритмі.

Олеся НІМЕРОВСЬКА, Медіа Дрогобиччина №10 (24) від 21 вересня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *