Поруч із водосховищем – паркани-невидимки

Трускавецьке водосховище – один із найбільш ласих шматків для місцевих новобагатьків. Уже тривалий час курортом ширяться чутки про те, що там планують облаштувати купальне озеро, а землю в навколишніх лісах дивним способом розпродано. Однак, громада Трускавця декілька разів чітко давала зрозуміти, що вважає водосховище стратегічним об’єктом, а перетворення його в купальне озеро може залишити  оздоровницю без альтернативного джерела водопостачання. Тривалий час доступ до водосховища та прохід до лісу був закритий страшною огорожею, звареною з металевих прутів, змащених густим шміром. З цієї жахливої конструкції часто кпинили  місцеві мешканці, оскільки вона жодним чином не виконувала власних функцій. 

Врешті-решт міська влада пішла на поступки громаді  й вирішила цю огорожу демонтувати, а прохід до лісу зробити вільним. Комунальне підприємство “Трускавецький водоканал” у свою чергу мало отримати кошти з бюджету на огородження водосховища.
Згідно з рішенням Трускавецької міської ради від  15 вересня 2016 року № 296, цільову програму підтримки КП “Трускавецький водоканал” було доповнено двома пунктами:

  • реконструкція огорожі питного водосховища – на суму 300 тисяч гривень;
  • придбання основних засобів (засувки, портативний ультразвуковий лічильник води) – на суму 600 тисяч гривень.

Відтак розпочалося встановлення нової огорожі. На перший погляд, це доволі міцна зварна конструкція, що має захистити водосховище від охочих  там відпочити та скупатись у питній воді. На жаль, таких осіб у нас досі  не бракує. Однак, після встановлення майже 150 метрів огорожі,  роботи було зупинено й сьогодні їх не продовжують.

Фактично прохід до озера є відкритим, оскільки стара огорожа на решті ділянки цілком відсутня. А в окремих місцях видно пошкодження вже оновленої огорожі.
Я зацікавився питанням: «Куди були витрачені виділені на реконструкцію кошти?». Це вдалося з’ясувати за допомогою сервісу 007.org.ua. Як виявилось, 8455 гривень КП “Трускавецький водоканал” сплатив ПП “Крокус” за виготовлення проектно-кошторисної документації, а дві оплати на суми 169 428 та 86 784,8 гривень за реконструкцію огорожі питного водосховища були надіслані державному підприємству Дрогобицької виправної колонії ще в жовтні та грудні 2016 року. Якщо підсумувати усі ці кошти, отримуємо цифру 264647,8 гривень. Куди зникли  ще майже 35 тисяч  гривень, мені з’ясувати не вдалося.
Як наслідок, Трускавець отримав чергову неповноцінну конструкцію, яка не виконує жодної корисної функції, а кошти громади вкотре  пішли псові під хвіст.

Поруч із озером нещодавно було встановлено невеличке  приміщення, де чергує поліцейський. Відверто кажучи, це рішення дало значно кращий ефект, аніж будь-які огорожі. Якби його ухвалили  ще до виділення коштів, Трускавець зміг би зекономити кругленьку суму.
Чиновникам взагалі вартувало б  замислитись не над зведенням парканів, а над облаштуванням цієї території. Адже, як зауважують мешканці, основною причиною засміченості ділянки поруч із питним озером є відсутність смітників та налагодженого вивозу відходів.

Марко ФЕДОРЕНКО, Медіа Дрогобиччина №9 (23) від 08 вересня