Земля, яка стала каменем спотикання

  •  
  •  
  •  
  •  

Коли  відвідуєш засідання  сесій Стебницької міської ради, так чи інакше розумієш, хто і навіщо домагався депутатського крісла чи крісло чиновника-управлінця. А сьогодні, поза всяким сумнівом видно, що між представниками влади в місті калійників пробігла чорна кішка.

З чого ж  усе почалося?

Виявляється, – із  створення у раді депутатської групи “Єдність”, котра стала в опозицію до влади. Каменем спотикання стали земельні питання та виділення для депутатів або членів їхньої родини земельних ділянок, які планувалися під МАФи. Так звані МАФи мали бути виділені біля місцевого ринку.

Блокування розгляду питань на сесії

Група “Єдність” та Народний Рух почали  блокувати питання виставлення земельної ділянки на аукціон, яка була передбачена  для будівництва заводу з переробки сільськогосподарської продукції. А це реальна можливість залучити  до  міста інвестора. Однак ні, в місті й так усе гаразд із наповненням бюджету та й розвитком інфраструктури. Мотивувала названа  група депутатів це тим, що земля піде під сміттєпереробний завод. Також ширилися містом чутки, що в шахти, які знаходяться на цій території будуть скидати львівське сміття. Відтак cтебницький міський голова заявив, що не голосуватиме за виділення земельних ділянок під МАФи.

Бюджет розвитку міста

Як відомо, з обласного бюджету на ремонт доріг у місті виділено більше мільйона гривень. Для того, щоб отримати ці кошти необхідне співфінансування із місцевого бюджету у розмірі 30 відсотків. Однак депутатська група вирішує, що стебницькі дороги – в ідеальному стані, й  кошти можна розділити між депутатами на так звані “депутатські обіцянки”, щоб зробити під’їзд у своєму будинку чи зробити дитячий майданчик практично на дорозі тощо. Власне такий бюджет з’являється як альтернативний, про що заявляють депутати на сесії Стебницької міської ради десятого травня. І нікого не хвилює, що такий  проект бюджету з’являється всього за кілька годин до голосування.  Зокрема, про альтернативний бюджет розвитку міста говорить голова бюджетної комісії та голова новоствореної депутатської групи “Єдність” Іван Асафат.  Ще один цікавий факт: кошти розподіляють не між усіма депутатами (їх у раді 26), а тільки між депутатами з групи “Єдність” та Народного Руху. У інтерв’ю Інтернет-ресурсу “Стебницькі вісті” один із співавторів документу розповів: “Метою підготовки бюджету розвитку є справедливий розподіл коштів на вирішення проблем мешканців різних мікрорайонів міста, а не лише вулиці, на якій проживає міський голова”. Однак, про який справедливий розподіл коштів йдеться? Внаслідок таких дій наприкінці травня у мережі з’являється заява першого заступника міського голови з питань економіки та інвестицій Романа Корпана про те, що він іде з посади. Причину такого кроку  прокоментував сам пан Роман:  “Я ніколи не боявся говорити правду, просто я заважаю їм  ділити бюджет. Ця ситуація виникла тоді, коли  група “Єдність” та Народний Рух поставили переді мною та міським головою у день проведення бюджетної комісії свій проект бюджету розвитку міста. Коли ми з депутатами обговорювали питання формування бюджету розвитку, ми також обговорювали питання виділення кожному депутату на його виборчий округ певної суми для фінансування робіт в окрузі.  Ми це погодили, однак представники групи “Єдність” у зміненому бюджеті розподілили кошти лише між собою, із тих коштів, які  мали йти на спіфінансування робіт з благоустрою міста. Ба більше:  під час голосування програми фінансування депутатських запитів, більшість (“Єдність” та Народний Рух) вирішує, що це голосування потрібно блокувати. А ця програма дозволяла би кожному депутату мати кошти на виконання депутатських обіцянок.  Після цього через два тижні мені приносять ще один унікальний проект, де було розроблено графік фінансування робіт, де фактично було пряме втручання в діяльність органів виконавчої влади з боку депутатів. Тоді з’явилася моя заява на звільнення і я аргументував свою поведінку тим, що працювати в умовах, коли ти нічого не вирішуєш, просто неможливо. Після відхилення міським головою моєї заяви з’явився ще один проект про оптимізацію органів виконавчої влади. Хочу заявити лише одне, “дерибанити” гроші поки я на посаді, не дозволю”.

Оптимізація органів виконавчої влади

Наступний крок – проект рішення “Про внесення змін в структуру та штатну чисельність апарату Стебницької міської ради”, мотивуючи це не ефективністю їхньої роботи та з метою економії коштів. Відповідний проект  запропонували група “Єдність” та Народний Рух. У цьому  проекті депутати вимагають скоротити штатну чисельність апарату Стебницької міської ради та її виконавчих органів від першого  липня 2017 року та ліквідувати посади  першого заступника міського голови з питань економіки та інвестицій Романа Корпана,  керуючого справами Стебницької міської ради Володимира Годяка , провідного спеціаліста з питань залучення інвестицій Ярослава Стеціва , спеціаліста I категорії з питань благоустрою міста пана Коцубея , юрисконсульта Михайла Слободяна  та затвердити штатну кількість у чисельності 20 одиниць. Про своє бачення цього  проекту розповів і один із ініціаторів проекту Ярослав Пецюх: “Особисто я переконаний, що ефективність першого заступника міського голови є вкрай низькою. Коли затверджувався штатний розпис та структура міської ради, міський голова наполягав на тому, що нам потрібний фахівець з юридичних питань – зараз є і керуючий справами і юрисконсульт, хоча не бачу потреби у двох, тому й  пропонуємо об’єднати ці посади в одну”. Також пан Пецюх наголосив, що скорочення названих  посад значно зекономить бюджетні кошти.

Це питання депутати розглядатимуть на найближчій сесії, яку заплановано на 30 червня. Проте, рішення з цього питання є  цілком передбачуваним.

Щоб розібратися у ситуації ми попросили коментар в стебницького міського голови. Ось що почули у відповідь:“У депутатському корпусі розпочалася війна. А почалося все із виділення земельних ділянок під МАФи, Оптимізація ж штатної чисельності виконавчих органів влади – це вже  наслідок. Наші спеціалісти заважають декому в депутатському корпусі, бо виявляють таких, що мають укладені  договори оренди земельної ділянки чи приміщення, але їх не реєструють і відповідно не платять податки. Ми починаємо наводити лад , але це не всім до вподоби. Я хочу, щоб зі мною працювали фахівці, а не люди, які цілковито не розуміються на цих питаннях.”

 

Олеся НІМЕРОВСЬКА, Медіа Дрогобиччина №5 (19) від 07 липня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *