ДроАртДей: сколихнути Дрогобич актуальним мистецтвом!

  •  
  •  
  •  
  •  

18 вересня – день, котрий став знаковим для Дрогобича.  Чому? Бо цього дня в місті Котермака відбувся День Актуального Мистецтва «ДроАртДей» – одноденний фестиваль , який став унікальним мистецьким явищем для мешканців міста.

Локацією заходу послужила вечірня школа Дрогобича, де було створено чудову  платформу для мистецького осередку.

Що таке актуальне мистецтво і чи потрібне воно нам сьогодні ? На ці питання намагались відповісти
знані митці Дрогобича, Львова та Волині презентуючи свої експозиції та перфоманси. Під час Дня Актуального Мистецва  можна було побачити усе, що носить у собі сучасний митець, а саме: інсталяції, відео-арт, перфоманси та унікальні  експозиції.

Варто відзначити, що захід пройшов у рамках святкування Дня міста Дрогобича.

Фестиваль розпочався лекцією від Ярини Шумської – знаної перформерки зі Львова у приміщенні кав’ярні «Густав Клімт». Саме там усі охочі могли детальніше познайомитись із терміном «перфоманс» і дізнатись, що ж насправді означає  це явище сучасного мистецтва.

«Ми вирішили організувати цей день для того, щоб показати людям щось нове і не зовсім традиційне. У Дрогобичі можна дійсно творити щось якісне та вартіне, варто лише цього захотіти і зібрати навколо себе команду однодумців» – говорить один з кураторів Олександр Максимов.

Протягом дня усі бажаючи могли оглянути виставки митців, котрі експонувались у не менш атмосферних стінах вечірньої школи.

«Вечірня Школа – як етап саморозвитку. Той етап, коли людина йде свідомо на дослідження Себе.Метафора Вечірньої Школи завжди присутня і житті. Це своєрідний шанс на часомісце для здобуття знань, переосмислення, самовизначення і реалізацію. І важливо його не прогавити. Школа – це постійний розвиток. А розвиток – це процес переходу з одного стану в інший.» – ділиться
особистими думками куратор Ігор Стахнів.

Сколихнути Дрогобич актуальним мистецтвом взялись аж вісім учасників, зокрема: Ярина Шумська(Львів), Мар`ян Олексяк(Дрогобич), Олександр Максимов(Дрогобич), Максим Заверика “Micro Cuts”(Запоріжжя/Львів), Ігор Стахнів (Дрогобич), Андрій Гелитович (Львів), Ольга Склярська (Самбір/Львів), Тарас Пастущук(Львів).

 Організатори: DRO ART DAY Platform ( Олександр Максимов, Ігор Стахнів).

Вл.інф.

Фото Віталія Фідика