Молочне пекло

  •  
  •  
  •  
  •  

Увечері 14 червня у Дрогобичі на вулиці Ковальській почали «боротись» зі стихійною торгівлею. Як саме? Порізали столи, на яких реалізовувалась молочна продукція та зелень, порізали турнікети.

Перед цим удень продавцям роздали листочки,на яких писало,що «найближчим часом столи-турнікети будуть демонтовані». Спрацювали оперативно – вранці листочки роздали, ввечері все порізали.

15 червня. Люди приїхали з сіл на ринок, де їх чекав «сюрприз». Отож, не вагаючись, пішли під Ратушу – і почали продавати молоко та зелень там, вигукуючи «ганьбу» владі.

Чому владі? По-перше, тому, що вулиці Ковальської  на ринку вміло спекались – тепер це не територія ринку, а територія міста. По-друге, міліціонери, які забороняли торгівлю,  казали,  що роблять це на виконання розпорядження голови. На прохання пред’явити це розпорядження, рекомендували журналістам йти в міську раду і там питати, а обуреним людям наголошували, що право на мітинг ніхто не відміняв, тож можуть з тим молоком йти під ратушу.

Частина «молочників» таки перейшла торгувати у «Молочний рай» – кімнатку в ТЦ «Гетьман». Я нарахувала там 36 людей. Більше фізично не вмістилось. «У нас сьогодні аншлаг, не судіть строго ми це все втрясемо. Там вміститься 70 людей. На кожну людину розраховано по 50 сантиметрів», – ніяковіючи пояснив молодий чоловік, який відрекомендувався Мироном і сказав, що керує тут, у «Молочному раю». В цей час на вулиці чоловік в військовій формі «просив» стареньку бабцю покинути вулицю Ковальську. «Куди їм піти?», – запитала в цього чоловіка. «На ринок. Там є місця», – каже. Запитую: «Скільки?» «28 місць», – відповідає. 28! При тому, що таких бабць і цьоць понад сотню залишились біля порізаних столів.  Старенька бабця, яку попросили залишити територію, розплакалась. В тремтячих руках тримала відерко з домашніми яйцями. «Панусю, по гривень сімдесят візьміть. Йти тяжко, куди я з тим зараз?»

В цей же час під Ратушею велась торгівля. Голова вийшов і пройшов повз. Справи. З людьми залишив розмовляти свого радника Василя Качмара. Той рекомендував людям створити ініціативну групу і прийти наступного дня у мерію. Поруч мовчки стояв керуючий справами. За ними – депутат Тарас Демко, з вигуками.

… «АТОвці прийдуть – порядок наведуть».  Прийшли. Наводять. Але чомусь не з тими, хто реально грабує місто, не сплачує податки,  краде громадське майно, а з … бабцями. Замість, як от журналісти з «Галицької Варти», ставити принципово питання: хто вкрав ринок? Чому замість обіцяного спочатку першого поверху, тепер людям дали кімнаточку, в якій вміщається 36 людей? Де облаштована альтернатива для тих, кому порізали столи-турнікети?

Мовчать і депутати. Чому ж ні, не час, не вибори, а псувати стосунки з «крутими світу цього» ніхто не хоче. Простіше збоку поспостерігати.

Дрогобич має бути комфортним. Торгівля має бути цивілізованою. Але робити це потрібно з любов’ю до людей. Саме з любов’ю – до простих, звичайних людей. А наразі – лише прокльони чути і сльози течуть.

Марія Кульчицька

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *