У Дрогобичі освятили пам’ятник загиблому бійцю АТО Ігорю Борису

Учора, 29 травня, у Дрогобичі на Полі Скорботи посвятили пам’ятник новітньому герою Ігорю Борису, який загинув, стримуючи наступ московських агресорів на східних теренах України.

Чин посвячення здійснили священики Катедрального храму Пресвятої Трійці.

Як зауважив, звертаючись до присутніх, отець-парох Тарас Гарасимчук, Ігор Борис через свою геройську смерть став рідним, близьким і дорогим для багатьох українців.

«Цей граніт має нагадувати прийдешнім поколінням про той героїчний час, коли треба було вибирати: або ставати на захист своєї держави, а отже самих себе і своєї свободи, чи нагнути шию, віддавши себе і своїх нащадків в ярмо…», – сказав проповідник.

Отець-парох зазначив, що багато поколінь українців виборювали свою незалежність. У кожному були ті люди, які геройськи свідчили і за якими йшла нація. Серед сонму всіх тих праведників українського народу є і ті воїни, які тут поховані, серед них  й Ігор Борис.

«Не одне покоління українців буде виростати, вчитись і цінити великий дар свободи, политий кров’ю українських новомучеників», – наголосив Тарас Герасимчук. І додав: «Хай Господь Бог кріпить родину в цьому випробуванні, а нам всім дає такої наснаги до навчання, до праці, до служіння, до боротьби, щоб менше нарікали, менше показували пальцем одне на одного, а більше старались жити для України, пам’ятаючи слова Івана Франка, що на кожному з нас «міліонів стан стоїть».

Секретар міської ради Олег Хрущ сказав, що Ігор Борис «був хорошою людиною, хорошим сином. Своєю смертю довів, що був сильним духом. І як небагато з нас зміг померти смертю героя в боротьбі за волю України, її незалежність». Як представник влади, О.Хрущ пообіцяв родині пам’ятати Ігоря як героя-українця і всіляко сприяти і допомагати його сім’ї.

Батько Ігоревої дружини, який промовляв від імені родини, подякував усім, хто прийшов вшанувати пам’ять зятя, його друзям, які допомагають сім’ї. Особлива подяка прозвучала на адресу автора і виконавця пам’ятника скульптора Назара Короля, який вклав у виготовлення пам’ятника працю і душу. 

Іван Тихий