Дрогобич коротко: зустрічі, ремонт доріг та невдоволення правоохоронцями

  •  
  •  
  •  
  •  

У Дрогобичі відбулося перше засідання Молодіжної дорадчої ради при міському голові

Нині, 19 квітня, відбулося перше засідання Молодіжної дорадчої ради при міському голові.

Участь у засіданні взяли голови студентського самоврядування ВПУ 19, Професійного політехнічного ліцею, МГО “Молодіжний прорив” , Дрогобицької станиці НСОУ “Пласт”, СУМу, ГО “Права молодь”. Обговорювалися питання залучення молоді до проведення акцій, фестивалів, функціонування ІТ-ХАБу, облаштування площі Ринок. Одним із запропонованих молоддю напрямків співпраці із владою – зустрічі зі знаними людьми.

Молодіжні лідери обговорили питання проведення найближчих музичних та літературних фестивалів, участі МГО в підготовці міста до Великодніх свят, фотоквесті “20 місць Франка в Дрогобичі”, спаівпраці з ТІЦом, туристичним клубом “Бескид”, участі молоді дрогобича у проведенні “Уроків Франка” для учнів Києва, облаштуванні скейт-майданчика. Також було розглянуто можливості написання молодіжними організаціями проектів під фінансування через Інститут розвитку міста.

Наступне засідання Молодіжної ради заплановано на 10 травня, 15.00.

На засідання запрошуються студентські самоврядування та лідери МГО Дрогобича.

АНОНС. Запрошуємо на зустріч з психоаналітиком світового масштабу Хорстом Кехеле

5 травня о 13.00 відбудеться зустріч з психоаналітиком світового масштабу Хорстом Кехеле. Місце проведення визначається ( зал ДДПУ, або зал Народного дому).

Хорст Кехеле ( нім. Horst Kächele; род. 18 лютого 1944 , Куфштайн ) – відомий учений в галузі досліджень психоаналітичного процесу, професор, доктор медицини, декан відділення психотерапії Ульмського університету (з 1990), директор Штутгартського центру психотерапевтичних досліджень, запрошений професор психоаналізу Лондонського університету , член комітету з психоаналітичним дослідженням Міжнародної психоаналітичної асоціації . Був президентом Товариства психоаналітичних досліджень. 

У Дрогобичі вшанують 30-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2016 року об 11:00 у Дрогобичі на вулиці Зварицькій, 9 (адміністративна будівля Дрогобицького районного відділу Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Львівській області) відбудеться віче-реквієм, присвячений тридцятій річниці аварії на Чорнобильській АЕС та урочисте відкриття меморіального каменю на місці майбутнього встановлення пам’ятного знаку.

Запрошуються чорнобильці-ліквідатори, потерпілі від наслідків чорнобильської катастрофи, члени їх сімей, депутати місцевих рад Дрогобиччини та небайдужі громадяни.  

Боротьба зі стихійною торгівлею у місті – компетенція правоохоронних органів

Ситуацію, яка склалася навколо стихійної торгівлі у місті 18 квітня на оперативній нараді виконавчих органів Дрогобицької міської ради гостро розкритикував міський голова Тарас Кучма. За його словами, у суботу і неділю на вулиці Ковальській та навколо міського фонтану з’явилася чимала кількість заїжджих торговців, які торгують без документів та у супереч усім санітарним нормам.

З цього приводу Тарас Кучма звернувся за роз’ясненням до директора КП «Дрогобицький ринок» Володимира Білогана. Як пояснив директор ринку, адміністрацією вживаються усі можливі заходи у боротьбі з несанкціонованою торгівлею, зокрема, направлено звернення в податкову адміністрацію щодо проведення спільних рейдів з правоохоронними органами. На запитання міського голови щодо співпраці адміністрації ринку та правоохоронних органів, Володимир Білоган відповів, що за останній період активність правоохоронців, м’яко кажучи, знизилася. Відтак адміністрації ринку доводиться самостійно боротися з несанкціонованою торгівлею у місті.

Своє обурення, щодо невиконання своїх службових обов’язків поліціянтами міський голова висловив представниці Дрогобицької поліції пані Наталії Постойко. Також Тарас Кучма заявив, що хоче бачити присутність на понеділкових нарадах самого начальника поліції Мирона Карапату, до якого останнім часом виникає чимало запитань як у громади, так і у влади міста.

У місті активно готуються до Великодня

У понеділок, 18 квітня, на оперативній нараді виконавчих органів Дрогобицької міської ради було озвучено питання про стан виконання робіт з благоустрою міста.

У суботу, 16 квітня, було проведено загальноміську толоку. Міський голова Тарас Кучма подякував усім громадянам, представникам різних об’єднань та державним службовцям, які долучилися до прибирання та озеленення міста. «На жаль, досі, ми спостерігаємо ситуацію, коли одні працюють, а інші – продовжують критикувати. Ми докладаємо чималих зусиль, аби привчити громаду до культурної поведінки: власним прикладом, агітаційними публікаціями у ЗМІ. Однак найдієвішими засобами у боротьбі з шкідниками і варварами є покарання та штрафи. З огляду на щоденні проблеми, які створюють ці люди, нам прийдеться вдаватися до таких радикальних дій.», – зазначив Тарас Кучма. Наостанок міський голова закликав усіх, оскільки до Великодня залишилось ще два тижні, продовжувати прибирати та озеленювати наше місто, яке для усіх нас є спільною великою домівкою.

Нагадаємо, що цьогоріч було прийнято рішення про відмову від побілки бордюрів, натомість, силами комунальних служб та активістів, відбувається побілка дерев.

Щодо озеленення газонів, за словами начальника департаменту міського господарства Івана Лепкого, нинішні погодні умови і температурний режим, який передбачають синоптики не дозволяють провести висадку квітів на газонах. Однак, при подоланні температурного режиму позначки +12 градусів і його стабілізації, комунальні служби одразу приступлять до висаджування квітів, – запевнив посадовець. Також Іван Лепкий поінформував, що днями у місті запрацював фонтан на площі Тараса Шевченка.

У Дрогобичі триває ремонт доріг

З настанням весняного періоду у Дрогобичі розпочали ремонтні роботи доріг.

Як поінформував начальник департаменту міського господарства Іван Лепкий, у місті продовжують ремонтувати дороги, однак завадою є температурний режим та мінлива погода. Проте на вулиці Самбірській продовжують капітальний ремонт дороги, де вистеляють третій шар асфальту та облаштовують хідники. Також капітальний ремонт заплановано на ділянках вулиць Володимира Великого, Євгена Коновальця, Стрийської.

Щодо поточного ремонту, то першочергово ремонтуватимуть вулицю Данила Галицького та центральну частину міста.

Нагадаємо, що цього року влада міста не тільки планує облаштування проїжджих частин вулиць, а й розпочала облаштовувати пішохідні доріжки в тих місцях, де вони зруйновані і створюють перешкоди для пересування дрогобичан та гостей міста. Відтак уже облаштовано хідник біля церкви Спаса на вулиці Стрийській.

— 
Прес-служба Дрогобицької міської ради

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *