Де церква Юра чи Нагуєвичі – підкаже Google-maps, де Дрогобиччина і чим знаменна "розповідатимуть" дорожні знаки

Дрогобиччина-туристична: мрія стає реальністю? Чи дійсно воно так – покаже час. А станом на зараз для того, щоб це стало можливим, зусиль докладають міські голови міст Дрогобиччини.

Як ми уже розповідали, наприкінці минулого року міські голови міст Дрогобиччини підписали Меморандум про співпрацю. Йшлося про спільну роботу в кількох напрямках: зокрема  туризм, а також утилізація сміття, водопостачання та ін..

Попри скепсис, що, мовляв, далі балачок справа не зайде, мери з громадськими діячами (координатором виступив Ігор Курус), спрацювались на відмінно. Як наслідок, сьогодні,1 березня, розповіли про перші напрацювання.

Отож, туризм. Як наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма, у 2016 році працюватимуть над наступним: перше півріччя – розробка туристичних маршрутів, встановлення дорожніх знаків (туристичного спрямування, з урахуванням логістики,в т.ч. міжнародної тощо), участь в міжнародних туристичних виставках та салонах, а також, як ноу-хау – туристичні флаєри, які на заходах високого рівня роздаватимуть саме міські голови.

Друге півріччя передусім буде присвячене Іванові Франку, 160-річчя з народження якого святкуватимемо цьогоріч. Що прикметно, про міста Франка  на міжнародній трасі Київ-Чоп інформуватиме цілий ряд дорожніх вказівників.

Також розпочато роботу над розробкою туристичних путівників краю, додав міський голова Борислава Ігор Яворський,  де буде внесено інформацію про найважливіші перлини регіону, як от церква Юра, костел Бартоломея, Дрогобицька Ратуша, церква Анни, Нагуєвичі, Тустань, а також про місця, де можна відпочити, поїсти, провести шопінг тощо.

Станом на сьогодні продовжено конкурс щодо створення бренду Дрогобиччини (деталі про конкурс ТУТ), втім уже сьогодні є ряд напрацювань, серед яких журналістам найбільше до вподоби припало лого  «Місце, де живуть мрії». Втім, якщо маєте свої креативні варіанти – надсилайте на розгляд, конкурс продовжено ще  на місяць.

Також цікава туристична пропозиція пролунала від голови Асоціації автомобілістів краю Василя Дзиндзюри: «закільцювати» 15 км. шутрованої траси, де можна було б проводити авторалі, створивши таким чином стаціонарну базу для авторалі  у Карпатах.

Крім того, зараз туристичні центри міст краю працюють над об’єднанням своїх баз даних, після чого, ймовірно, буде створено єдиний інформаційний портал туристичного кластеру Дрогобиччини. Паралельно, як зазначив координатор Ігор Курус, ведеться нанесення Туристичних об’єктів регіону на карти Google-maps, що дозволить кожному подорожуючому, маючи на руках GPS-навігатор, знати який об’єкт цікавий є поруч

Також під час прес-конференції йшлося про напрацювання щодо реалізації проекту будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Станом на сьогодні міські голови спільно затвердили техніко-економічні обгрунування проекту, які найближчим часом будуть опубліковані на офіційних сайтах усіх міськрад та РДА краю.

Йшлося під час зустрічі і про водопостачання. Станом на нині, як знаємо, ситуація між водоканалами Дрогобича та Трускавця доволі не проста. Втім, сталось це не тепер. Як наголосив міський голова Дрогобича Трас Кучма, це – наслідки минулого. Станом на нині є порозуміння і співпраця між містами-партнерами Дрогобичем та Трускавцем, з 15 млн.грн боргу шляхом взаємозаліку вдалось погаси заборгованість на суму 11 млн.грн. «Клин» між містами вбити не вдасться, наголосив Т.Кучма, проблему буде вирішено.

Зазначимо, сьогодні, 1 березня, в залі засідань Трускавецької міської ради відбулась прес-конференція керівників міст Дрогобиччини та районну щодо розвитку туристичного кластеру та реалізації проекту будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів (ТПВ). У заході взяли участь: міський голова м. Дрогобич Тарас Кучма; міський голова м .Трускавець Андрій Кульчинський; міський голова м. Борислав Ігор Яворський; міський голова м. Стебник Петро Старосольський; заступник голови Дрогобицької РДА Володимир Шутко;координатор Ігор КУрус.

Нагадаємо, 17 грудня 2015 року міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, міський голова Борислава Ігор Яворський, міський голова Стебника Петро Старосольський та селищний голова Східниці Іван Піляк підписали Меморандуму про співпрацю.

Марія Кульчицька