Дрогобич коротко: про пільги в маршрутках, борги водоканалу, співпрацю міст та антиалкогольні рейди

Продавати неповнолітнім алкоголь заборонено!

Шановні продавці та керівники! 

Звертаємося до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства: не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтесь, що хтось також пропонує закурити чи випити Вашій дитині і ніхто не може сказати, що після цього станеться.

Відділ сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради спільно з ДМЦСССДМ, СуСД , Дрогобицьким відділом поліції головного управління національної поліції проводитиме рейди по місту з метою попередження керівників та продавців торговельних закладів щодо неприпустимості продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Міста Дрогобиччини ініціюють започаткування спільних проектів з розвитку інфраструктури

Сьогодні, 2 лютого, у світлиці Дрогобицької міської ради відбулася нарада міських голів Дрогобича Тараса Кучми, Трускавця Андрія Кульчинського, Борислава Ігоря Яворського, Стебника Петра Старосольського, голови райдержадміністрації Максима Лісогора за участі  громадського діяча та мецената Ігоря Куруса, який презентував першим особам Дрогобиччини проект туристичного розвитку краю.

Також у межах наради обговорили питання утилізації твердих побутових відходів. У цьому напрямку міські очільники також планують виробити єдиний підхід.

Не оминули на спільному засіданні проблеми аварійного стану доріг Дрогобиччини. Зокрема, як наголошували учасники зустрічі, треба докласти зусиль, аби до 160-річного ювілею І. Франка дороги в регіоні були доведені до ладу. Першорядної уваги і ремонту, акцентував міський голова Дрогобича Тарас Кучма, потребує дорога Дрогобич-Борислав. Тарас Кучма закликав колег із сусідніх міст об’єднуватися навколо спільних напрацювань та ідей, крім пошуку тотожного бачення у питаннях туризму, утилізації сміття, варто, додав очільник Дрогобича, започатковувати проекти між містами-сусідами у царині транспорту та інших галузях інфраструктури.

Трускавець до 9 лютого обіцяє заплатити Дрогобичу мільйон гривень за воду

КП «Дрогобичводоканал» очікує до 9 лютого на надходження від ТзОВ «Трускавецький водоканал» мільйона гривень. Як зазначив на сьогоднішньому позачерговому засіданні виконкому Дрогобицької міської ради директор підприємства Роман Шагала, цей платіж забезпечить стабільність ситуації з платою за електроенергію ПАТ «Львівобленерго» до 1 першого березня.

Нагадаємо, минулого тижня адмінбудівлю КП «Дрогобичводоканал» було відімкнено від електроенергії.

Заборгованість КП «Дрогобичводоканал» перед ПАТ «Львівобленерго» на кінець 2015 року становила 500 тис грн. Борг Трускавця станом на 01.01.2016  –  4,5 млн грн.

Приріст заборгованості Трускавця за січень сягнув 1,4 млн грн, а загальна сума заборгованості —понад 6 млн грн.

20 січня, як пояснив передумови проблеми Роман Шагала, Дрогобицький водоканал отримав повідомлення від ПАТ «Львівобленерго» про відімкнення електроенергії 28 січня через заборгованість 500 тис грн., яку 28 січня водоканал погасив, тим самим була підстава уникнути відімкнення від електроживлення. Проте, у договорах суб’єктів стоїть питання про поточну оплату. Посилаючись на відсутність поточних проплат, ПАТ «Львівобленерго» відімкнуло адмінбудівлю водоканалу від електроенергії, стверджує директор підприємства, минулого четверга.

У п’ятницю відбулася нарада, на якій було досягнуто компромісу на рівні очільників міст. Трускавецьке керівництво обіцяло поповнити статутний фонд свого водоканалу на 1 млн грн.

Як поінформував Роман Шагала, Дрогобицький водоканал скористався цією гарантією і написав листа ПАТ «Львівобленерго», де зобов’язався погасити заборгованість в сумі 1 млн грн за рахунок коштів Трускавецького водоканалу 10 лютого. Крім листа-прохання, КП «Дрогобичводоканал» заплатило 56 тис грн. і, таким чином, подачу електроенергії було відновлено.

У Дрогобичі пільговий проїзд не скасовуватимуть

Як інформує головний спеціаліст з питань інфраструктури відділу економіки  виконкому Дрогобицької міської ради Ігор Куцупей, перевізники міста і надалі перевозитимуть безплатно пільгові категорії громадян, незважаючи на те, що кошти їм не будуть відшкодовані. Про це є домовленість з керівниками транспортних фірм, що обслуговують міські маршрути. Єдине, на чому наголошує Ігор Куцупей, водії просять, щоб пасажири пільговий статус підтверджували посвідченнями.

Нагадаємо, на конференції ЛОО ВГО “Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників” відповідно до рішення представників трудових колективів постановили: рекомендувати керівникам АТП в межах області з 8 лютого до 1 квітня возити безкоштовно лише учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів. Після цього терміну від влади області та держави перевізники очікують вирішення проблеми перевезення пільговиків, рекомендуючи керівництву Львівщини та України надавати адресну допомогу усім категоріям пільговиків. Водночас перевізники наполягають: пільговий проїзд як явище варто скасувати.

З 1 червня 2015 р. на підставі Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 №76-VІІІ та постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354 “Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування” право пільгового проїзду надається:

–    інвалідам війни та учасникам бойових дій;

–    інвалідам І групи (загального захворювання) та особам які їх супроводжують;

–    інвалідам II групи (загального захворювання);

–    потерпілим від аварії на ЧАЕС І категорії;

–    ліквідаторам аварії на ЧАЕС II категорії;

–    ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ;

–    вдова ветерана військової служби, вдова ветерана органів внутрішніх справ;

–    вдови та ветерани служби цивільного захисту, державної кримінально – виконавчої служби, податкової міліції, державної пожежної охорони;

–    дітям – інвалідам;

–    дітям – сиротам;

–    дітям, позбавлених батьківських прав;

–    дітям з багатодітних сімей;

–    учням з-поміж малозабезпечених сімей;

–    пенсіонерам за віком.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *