У Дрогобичі питання профтехучилищ залишать відкритим, поки не отримають фінансових гарантій від держави

Четвергову сесію Дрогобицької міської ради залишать відкритою, щоб згодом без формальних перешкод зібрати депутатів і ухвалити рішення щодо долі ВПУ № 19 та політехнічно-професійного ліцею.

Приймати чи не приймати ці заклади на місцеве фінансування у Дрогобичі визначаться після п’ятничного рішення у Києві, де мають виробити гарантії і механізми, згідно з яким місцевим бюджетам будуть повернені кошти за умови погодження цих міст прийняти на тимчасове фінансування заклади профтехосвіти.

Такою домовленістю увінчалася сьогоднішня зустріч Дрогобицького міського голови Тараса Кучми із заступником голови Львівської облдержадміністрації Юрієм Підлісним, заступником директора департаменту освіти ЛОДА Орестом Туром за участі секретаря міської ради Олега Хруща, керівництва ВПУ №19 та політехнічно-професійного ліцею, керівників структурних підрозділів виконкому.

Тарас Кучма відстоював раніше заявлену позицію щодо незаконності переведення фінансування училищ на місцевий бюджет без надання додаткового фінансового ресурсу.

Юрій Підлісний намагався бути максимально переконливим у тому, що ситуація неодмінно буде виправлена, училища повернуть до попередньої моделі фінансування. Це всього лише, запевнив Юрій Підлісний, справа часу. Наразі, твердо стояв на своєму обласний чиновник, у Дрогобича нема іншого виходу, як погодитися фінансувати училища принаймні три місяці. Відтак, наголосив Юрій Підлісний, держава поверне місту витрачені кошти, надавши субвенцію. Разом з тим, обласний очільник відзначив, що проблема не замовчується, про неї активно говорять як у області, так і Києві. На завершення Юрій Підлісний звернувся до дрогобицької влади бути солідарною і пристати на запропонований варіант.

Секретар міської ради Олег Хрущ наголосив, що такий задум однозначно буде критично оцінений депутатами, за якими останнє слово в ухваленні рішення. Проте, аби дочекатися результату наради у Києві, запропонував залишити сесію, заплановану на четвер, відкритою. Це дасть змогу за потреби скликати її в екстреному порядку і ухвалитирішення щодо долі двох училищ.

Директор професійного політехнічного ліцею Висиль Ткач довів до відома учасників наради, що працівники та студенти професійно-технічних закладів у четвер збираються прийти під стіни Ратуші, а також перекрити дорогу на вул. Стрийській.

Юрій Підлісний рекомендував страйкарям не вдаватися, за його словами, до незаконного методу вияву спротиву, натомість порекомендував вийти на мітинг із плакатною вимогою повернути колишню модель фінансування училищ.

Тарас Кучма повідомив, що надалі привертатиме увагу державних посадовців до проблеми, тому скерує листи до Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, Міністра освіти Сергія Квіта та Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка , у яких закличе найвищих державних чиновників подати рецепт, як бути у цій ситуації.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *