Дрогобич коротко: про бюджет розвитку, загрозу для училищ, антикорупційні тренінги та ін

Інтерес канадців до Дрогобича викликатиме постать о. Платоніда Філяса

Стимулом до розвитку культурно-історичної співпраці Дрогобича з канадськими інституціями може стати постать відомого українського церковного та громадсько-політичного діяча, василіянина, одного з авторів Конституції ЗУНР о. Платоніда Філяса, біографія якого пов’язана з Дрогобичем.

Таку перспективу озвучив вчора, 12 січня, на зустрічі з президентом Конгресу українців Канади у Торонто Тарасом Багрієм дрогобицький краєзнавець Ігор Чава. Зі слів історика, це був священик, який рятував українських емігрантів від атеїзму. У 1902 р. він очолив першу василіанську місію до Канади. Варто відзначити, що у канадському місті Мондері начебто є архів українського місіонера, де зберігаються його листи до Андрея Шептицького, з яким о. Філяс був у особливій приязні. Як відомо, о. Філяс похований у Дрогобичі на старовинному цвинтарі на вул. Трускавецькій. Міський голова Дрогобича Тарас Кучма певен, що каталог про цей один з найдавніших некрополів України, був би цікавим і для канадців, тому варто видати його на кількох мовах. Обговорити культурно-історичний аспект співпраці з Дрогобичем Тарас Багрій пообіцяв перш за все з єпископами у Торонто. Голова Конгресу українців Канади у Торонто висловив надію на успішність такої співпраці, у якій мали б бути зацікавлені священнослужителі Торонто, більшість з яких є українськими емігрантами.

У Дрогобичі бюджет розвитку міста схвалили на громадських слуханнях

Вчора, 12 січня, у Дрогобичі відбулися громадські слухання, на яких обговорили бюджет розвитку міста на 2016 рік. Сума цього кошторису становить 9 млн 427 тис 400 грн.

За інформацією основного доповідача, начальника фінансового управління виконкому Дрогобицької міської ради Оксани Савран, видатки з бюджету розвитку заплановано розподілити так:

впровадження енергозберігаючих заходів та проведення тепло модернізаціїшляхом реконструкції – 3 млн грн.;

реконструкція великого плавального басейну ДЮСШ – 632 тис грн.;

реконструкція з прибудовою ЗОШ №5 – 238 тис грн.;

капітальний ремонт водопостачання та каналізації інфекційного відділення Стебницької міської лікарні – 65 тис грн.;

капітальний ремонт ліфта у пологовому будинку – 120 тис грн.;

капітальний ремонт системи водопостачання дитячої лікарні – 87 тис 100 грн.;

капітальний ремонт Народного дому ім. І. Франка – 250 тис 700 грн.;

капітальний ремонт системи опалення Дрогобицької дитячої музичної школи № 2 – 113 тис 800 грн.;

реставрація будівлі Палацу мистецтв – 130 тис грн.;

заміна світильників вуличного освітлення – 1,5 млн грн.;

капітальний ремонт доріг – 2 млн 740 тис грн.;

реконструкція русла р. Серет – 500 тис грн.;

коригування проектно-кошторисної документації та будівництво господарко-фекального каналізаційного колектора в районі вул. Завіжна-Зварицька, Коцюбинського – 50 тис грн.

Разом з тим, у процесі обговорення бюджету розвитку дрогобичани подали владі ряд пропозицій, які, зокрема, стосувалися ремонту тротуарів у місті,облаштування вуличного освітлення, реконструкції площі, впорядкування торгівлі та ін.

На завершення громадськість міста, присутня на слуханнях, голосуванням схвалила розподіл фінансових витрат з бюджету розвитку на цей рік.

У Дрогобичі вважають, що держава руками місцевого самоврядування знищує училища

Дрогобич не зможе утримати училища, фінансування яких переводять з державного на місцевий бюджет. Про це вчора, 12 січня, у доповіді акцентувала начальник фінансового управління виконкому Дрогобицької міської ради Оксана Савран.

З її слів, держава і так недофінансовує освіту та медицину, якщо додадуть утримання училищ, то половина міського бюджету буде дефіцитна. Як резюмував цю тему перший заступник міського голови Ігор Герман, держава хоче руками місцевого самоврядування закрити училища.

Нагадаємо, у Дрогобичі планують перевести фінансування з державного на місцевий бюджет двох закладів: ВПУ №19 та професійно-технічного ліцею. За підрахунками, річне утримання двох училищ обійдеться Дрогобичу у 25 млн грн. На випередження ситуації прийняте звернення міської ради до найвищих державних чинів з проханням не перекладати на міський бюджет непосильний фінансовий тягар.

У Дрогобичі планують від акцизних зборів отримати 20 мільйонів гривень

На початку минулого року у Дрогобичі було 154 платники акцизного податку. На кінець року ця кількість зросла до 246. Від цього виду збору міський бюджет торік отримав 17 млн грн.

Ці фінансові показники оприлюднила вчора, 12 січня, на громадських слуханнях начальник фінансового управління Оксана Савран. Цього року поповнити міську скарбницю за рахунок акцизного податку планують на 20 млн. грн. Однак реалізація цьогорічного фінансового планування, передбачила Оксана Савран, може не справдитися через прогнозований спад купівлі акцизних товарів, які здорожують уже невдовзі.

У Дрогобичі проведуть антикорупційні тренінги для лікарів та вчителів

У лютому у Дрогобичі за ініціативи Інституту масової інформації будуть організовані антикорупційні тренінги для лікарів та вчителів. Це сьогодні, 13 січня, було обумовлено на зустрічі міського голови Тараса Кучми з менеджером з розвитку Інституту масової інформації Ольгою Шалайською.

Окрім антикорупційних навчань, фахівці київської структури висловили зацікавлення у залученні до столичних тренінгів місцевих журналістів, для яких обіцяють проводити навчання широкого спектру. Анонс про курси вдосконалення професійної майстерності мас-медіа Інститут масової інформації відтепер поширюватиме через прес-службу Дрогобицької міської ради.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *