Дрогобич коротко: про індексацію вчителям, торгівлю, СШ №5 і зарплату мера

  •  
  •  
  •  
  •  

У Дрогобичі індексацію для вчителів очікують отримати до 15 грудня

15 грудня – крайній термін, коли Дрогобич зможе отримати субвенцію для виплати індексації вчителям.

Аби освітяни таки отримали цю виплату, наголосив на оперативній нараді міський голова Тарас Кучма, він провів особисті зустрічі в Києві.

Щоб закрити освітянське питання, як відзначив міський голова, старань також докладає у Києві народний обранець від Дрогобиччини.

Поза тим, Тарас Кучма апелював до журналістів не спекулювати на цій темі.

Торговцям з вул. Ковальської влада обіцяє підшукати альтернативні робочі місця

Сьогодні, 7 грудня, по завершенні оперативної наради на керманича міста чисельною делегацією у коридорі Ратуші очікували торговці з вул. Ковальської.

Емоційно збурила людей новина про заплановане очищення цієї вулиці від торгівлі. Із побоюваннями втратити роботу продавці гуртом прийшли до Ратуші.  Діалог підприємців з владою тривав близько 40 хвилин. Майже із самого початку розмова склалася конструктивно. Тарас Кучма  гарантував торговцям, що  без робочих місць ніхто не залишиться. Риторика керманича міста щодо вуличної торгівлі залишилася незмінна: вул. Ковальська у перспективі буде пішохідною зоною. Альтернативу для локації продавців з вул. Ковальської влада бачить на овочевій частині ринку  та на ринку «Чагарі». Реконструкцію вул. Ковальської планують розпочати після січневих свят, до цього часу, запевнив міський урядник, торгівлі там перешкоджати ніхто не буде. Торговці висловили єдине побоювання, щоб після того, як вони звільнять цю вулицю, там не виросли нові торгові ятки.  Тарас Кучма запевнив, що цього разу влада рішуче налаштована втілити  план очищення міста від хаотичної торгівлі. У підсумку бесіди він попросив  у підприємців вул. Ковальської  розуміння, сприяння в очищенні торговельної території від сміття, а також наголосив, що саме на реалізаторів продукції покладений обов’язок плекати  культуру продажу у Дрогобичі.

Отриману зарплату Тарас Кучма не триматиме під грифом “секретно”

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма під час сьогоднішньої оперативної наради розпорядився, щоб відділ бухгалтерії виконкому Дрогобицької міської ради щомісячно публічно інформував громадськість про  його зарплату.

Тарас Кучма зазначив, що в жодному разі не буде робити таємниці зі своїх доходів на посту очільника міста. Аби забезпечити прозорість і не давати приводу для чуток стосовно зарплати мера, які останнім часом ширяться містом, він прийняв рішення систематично оприлюднювати свої доходи.

У Дрогобичі підрядником, що саботує роботи на добудові СЗШ № 5, займеться прокуратура

Сьогодні, 7 грудня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів екстрену нараду за участю в.о. міжрайонного прокурора Олександра Тидаша та журналістів.

Приводом наради стала загроза зриву освоєння коштів на добудові СЗШ № 5. Тарас Кучма поскаржився правоохоронцю на ТзОВ «Львівський будівельний холдинг», яке порушує усі домовленості, ігнорує наради і фактично досі ніяких масштабних робіт не провело. Зі слів керманича міста, Дрогобичу відомі такі прецеденти, коли гроші зависали у повітрі, а недобудови у страхітливому стані  донині стоять пусткою. Це, зокрема, вдався до прикладу мер, стадіон «Галичина».

Начальник управління капітального будівництва Дрогобицької  міської ради Василь Бохонок оповів, що відразу підрядник ніяких підозр не викликав. Підприємство тричі брало участь у тендері, в результаті місто отримало ще й знижку у півмільйона за виконання робіт з добудови ЗОШ № 5. Однак після підписання угоди у жовтні підрядник почав себе дискредитувати. Коли на перше грудня виплило, що із запланованих 2 млн 400 тис грн освоєно лише 913 тис грн, виникли конкретні підстави для недовіри. Пояснення своєї виробничої неспроможності керівник підприємства став шукати то в проекті, то в документації, у якій аж за кілька місяців співпраці вишукав недосконалість. Тепер вже очевидні реальні підстави вважати, що кошти можуть повернуться у державний бюджет, а місто й надалі залишиться з недобудованою школою. Міський голова Тарас Кучма на завершення зустрічі просив Олександра Тидаша допомогти вплинути на злочинну безвідповідальність підрядника, через якого місто втрачає гроші. Прокурор пообіцяв до кінця дня проаналізувати договори, які міська рада уклала з підрядником.  Саме результати такого аналізу, сказав Олександр Тидаш, і можуть стати підставою внесення справи до єдиного реєстру досудових розслідувань.

Зазначимо, освоєння коштів на добудові ЗОШ № 5 штучно затягується. Замість 50 обіцяних будівельників, щоденно на об’єкті працює лише 12. каргу на незадовільну роботу ТзОВ «Львівський будівельний холдинг», яке проводить роботи, керівництво міста уже скерувало до облдержадміністрації. Однак паралельно використають усі можливі важелі втручання у справу на місці.  

Нагадаємо, будівництво цієї  школи розпочато понад 20 років тому. Проект зведення нового приміщення школи становить 17 млн грн, 10 з них освоєно. До кінця цього року у планах було  освоїти 5 млн грн: 4 млн – державні кошти та 1 млн – співфінансування обласного та міського бюджетів. Договір з виконавцем робіт був підписаний у жовтні.