Стебник відвідав депутат Верховної Ради України – Любомир Зубач

15 жовтня у приміщенні ЗОШ № 18 відбулася цікава зустріч жителів міста Стебника з депутатом Верховної Ради України Любомиром Зубачем.

Темою зустрічі стала майбутня адміністративна реформа, яка незабаром торкнеться кожного з нас.

Вона так і звучала «Механізми здійснення народовладдя на місцевому рівні в сучасних умовах, та в умовах майбутньої адміністративної реформи». Персоналія пана Любомира була надзвичайно актуальною, адже він є членом Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Хоча візит пана Любомира в наш край був пов’язаний з підтримкою своєї політичної сили на місцевих виборах (Об’єднання «Самопоміч»), проте тема зустріч виявилася достатньо цікавою і не передбачуваною. Насамперед пан Зубач розповів про усі нюанси майбутньої реформи, а також розвіяв легенди та побоювання, які уже склалися довкола майбутньої реформи. Звісно реформа ще сира і потребує доопрацювання, а також адаптації під нього інших законів і навіть цілих кодексів. Зокрема на працездатність реформи покладають на новий податковий кодекс, який має стати одним з нових елементів регіональної незалежності. Проте залишається фактом, що реформа уже поступово  впроваджується в життя у деяких регіонах України.  Стебник у світлі адміністративної реформи є надзвичайно цікавим випадком, оскільки його «нестандартне» адміністративне становище»  у поєднанні з реформою викличне в житті міста революційні зміни. Але в яку сторону все буде залежати від дій місцевих органів влади.

Як недивно, але усі присутні на зустрічі стебничани (хоча їх було і небагато) активно включилися в дискусію. Прозвучало багато думок «за» і думок «проти». Зокрема Володимир Ільницький відомий у Дрогобичі як директор ПАТ Машинобудівного заводу попросив поділитися правовим і практичним досвідом як пройти цей етап максимально ефективно. Його дана тема цікавила не випадково, адже він є одним із кандидатів в депутати до Дрогобицької міської Ради. Любомир Зубач, відповідаючи на запитання, зазначив, що відтепер все у руках громад. Як вирішать так і буде. Для цього він рекомендував ще раз уважно зважити усі “за” і “проти”, і вирахувати за яким сценарієм громаді буде найкомфортніше. Лише тоді варто приймати рішення. І цьому рішенню не буде ніяких перестрог, адже відповідно до останніх змін в законодавстві рішення громад з даного питання є первинним. Тож вищі інстанції на кшталт Обласних Рад і ін. не зможуть впливати (забороняти чи підтримувати) рішення громади де і з ким бути.

Ще один з кандидатів в депутати до Стебницької міської Ради Ярослав Баран підняв проблему місцевого значення. Він попросив поради, як у процесі освітнього укрупнення створити запобіжник для чиновників відмовитися від регулярних спроб закриття ЗОШ № 18, у якій саме і відбувалася зустріч. Така  постановка питання і для пана Любомира виявилася не логічною. Він зазначив, що процес укрупнення та оптимізація є справою не відворотною, але її треба робити з розумом.

Також під час зустрічі підіймалося багато насущних проблем міста: екологічна ситуація довкола річки Солониця,  стану доріг тощо. Оскільки пан Любомир є також правник за фахом, він поділився цікавими правовими рецептами вирішення деяких з проблем. Загалом зустріч відбувалась достатньо динамічно. Кожен з присутніх мав змогу задати запитання, і, судячи з післязустрічних дискусій, незадоволених в залі не залишилось. На завершення хотілося б побажати, щоб депутати Верховної Ради України частіше навідувалися у наш край. І не лише в передвиборчий період.

Майкл Річчі

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *