Вітаємо дрогобицьку кримсько-татарську спільноту з Курбан-байрамом!

Після анексії Криму тисячі кримських татар були змушені знову покинути власні домівки.

Якщо у середині 20 століття їх прихистив Узбекистан, то тепер більшість із них знайшли «другий дім» на материковій Україні.

Не винятком став і Дрогобич, який передусім з допомогою громадського діяча Хосе Турчика та директора центру волонтаріату БФ «Карітас» Артура Дески, зумів допомогти осісти і створити  тут належні умови для проживання понад сотні кримських татар.

Щоправда, про те, що у Дрогобичі вже другий рік мешкає така велика кримсько-татарська спільнота, не знає наша міліція. Чомусь.. Сьогодні, 24 вересня, коли киримли відправились за межі міста щоб належно відзначити своє величне релігійне свято Курбан-байраму, їх зупинила і затримала міліція. Підозри висловлювались найрізноманітніші, в тому числі – щодо тероризму. Лише після блискавичного втручання громадських активістів, затриманих киримли випустили «на свободу». Негоже так, панове міліціонери!

 

Приносячи вибачення  перед чудовою, щирою кримсько-татараською спільнотою Дрогобича  за це прикре непорозуміння,  водночас вітаємо їх із їхнім величним святом Курбан-байрам. Віримо, що Дрогобич на даному етапі зуміє стати істинно другою домівкою, а рідні оселі в Криму повернуться Вам вже зовсім скоро!

 

Довідка: Ід аль-а́дха, ід аль-кабі́р, ід аль курба́н (араб. عيد الأضحى ‎), курбан-байра́м (тюрк.) — свято жертвопринесення, одне з двох головних свят мусульман (друге — ід аль-фітр).

Свято починається за 70 днів після закінчення посту урази (10-го числа місяця Зуль-хіджжа, що є 12-м місяцеммусульманського місячного календаря), в день закінчення Хаджу (паломництва до Мекки) та триває три-чотири дні.

У ці дні в долині Міна біля Мекки паломники приносять в жертву тварин (курбан) у память про те, як за біблійним переказомпророк Авраам (у мусульман Ібрагім), хотів принести в жертву Богу свого сина Ісаака (у мусульман Ісмаїла). Але Бог послав архангела Гавриїла (Джабраїла) з баранцем і врятував Авраамові сина. Те саме роблять віряни всього мусульманського світу.

До ритуалу свята входить особлива молитва, під час якої кожен мусульманин зобов’язаний зарізати вівцюкорову чи верблюда, до того кров тварини обов’язково повинна збризнути землю, а не камінь чи асфальт, що є також даниною родючості землі.

На підтвердження цього обов’язку мусульманам наводять аяти Корану (3, 86):

«

Вам не досягти благочестивості, поки не будете робити жертви з того, що любите

 »

Під час Курбан-Байраму узвичаєно одвідувати могили предків, робити візити друзям, подарунки. Організовують святкову трапезу.

ДрогМедіа

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *