Коли спека і води обмаль…

Бориславський та Дрогобицький водоканали у зв’язку з аномальною спекою б’ють тривогу.

Так у Бориславі через надвисоку температуру навколишнього середовища у КП «Бориславводоканал» виникли проблеми з водопостачанням. За останній період часу не дотримуються графіки подачі води.

У Бориславській міській раді кажуть, що на це є об’єктивні причини: значне зменшення дебету води у всіх без винятку водозаборах. Також впав рівень води у криницях.

У міськраді наголошують, що водозабори у місті всі поверхневі. Тому водоканал є заручником погодних умов. Чиновники просять економно і раціонально використовувати запаси води.

Міська рада та комунальне підприємство «Бориславводоканал» просить вибачення у всіх мешканців за тимчасові незручності та сподіваються, що найближчими днями зміняться погодні умови і ситуація виправиться.

Водночас, економити воду закликають у Дрогобичі. Адміністрація КП «Дрогобичводоканал» просить споживачів не витрачати воду на зрошування полів у великих кількостях, особливо при такій аномально високій температурі, коли пересихають джерела і води стає менше.

За cловами керівника підприємства Романа Шагали, в останні тижні аномальної спеки в регіоні помітно підвищився забір питної води.

«Багато мешканців оплачують послуги з водопостачання за нормою споживання, – зазначив Р.Шагала. – Дрогобицький водоканал обслуговує 11 тисяч 382 приватних абонентів, і більше трьох з половиною тисяч будинків не мають лічильників. Деякі абоненти платять за воду з розрахунку на одну особу, а використовують її в рази більше».

Такою нормою зазвичай користуються і часто зловживають мешканці приватного сектору в періоди, коли багато води використовується для поливу городів і садів.

«Маємо розуміти, що збільшення забору води не означає збільшення доходів КП «Дрогобичводоканал», а, навпаки, веде до втрат, оскільки левова частка води йде повз лічильник, затрати на електроенергію збільшуються, відповідно, підприємство зазнає збитків, – зауважив керівник підприємства. – Зловживають водою й ті мешканці, які не узаконили врізки до централізованого водогону і користуються необлікованою водою».

Дрогобицький водоканал закликав власників приватних будинків та підприємців не ухилятися від дотримання вимог чинного законодавства та належним чином оформляти підключення до мереж водопостачання та каналізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *