Дрогобич коротко: про ремонти доріг, незаконні МАФи, оздоровлення дітей та підтримку дружин учасників АТО

У Дрогобичі пропонують вулицю Самбірську ремонтувати вночі

Прокладання дощової каналізації на вул. Самбірській надто розтягнулося в часі. Вулиця розрита, що створює перешкоди для проїзду автотранспорту.

Таке зауваження на оперативній  нараді від громади висловив депутат міської ради Богдан Звір. «Поки прокладання мережі дотягнуть до села Лішні – мине ще місяць», – песимістично спрогнозував депутат. На його міркування, було б цілком виправдано ремонтувати вулицю вночі, тоді прорив був би гарантований. А в іншому разі, зі слів Богдана Звіра, не можна відкидати варіант, що ремонт таки затягнеться до осінньо-зимового періоду і асфальт кластимуть у болото чи сніг.

Нагадаємо, близько двох місяців у Дрогобичі стартували ремонтні роботи найбільш зруйнованої  вулиці міста – Самбірської. Розпочали з прокладання дощової каналізації. Як запевняв на оперативних нарадах директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, гальмували початок робіт тендерні процедури, часовий регламент яких визначений законодавством.


 

 

 У Дрогобичі знести скандальний МАФ на вул. Вол. Великого намагаються через суд

Влада продовжує шукати важелів впливу на забудовника, який зводить МАФ на місці автобусної зупинки на вул. Вол. Великого. Про це у понеділок, 3 серпня, на оперативній нараді у Ратуші повідомив керуючий справами виконкому Володимир Годяк. З його слів, звернення з проханням зупинити будівництво цього МАФу скеровані до Львівської облдержадміністрації, до прокуратури, екологічної інспекції та інспекції архітектурно-будівельного контролю. Крім того, підготовлено позовну заяву про знесення споруди на вул. Вол. Великого та супровідну, як оповів про хід справи Володимир Годяк, про накладення заборони щодо проведення там будь-яких будівельних робіт. У продовження теми перший заступник міського голови Петро Суда додав, що питання про накладення мораторію на спорудження МАФів у Дрогобичі вдруге винесуть на сесію міської ради.

Нагадаємо, на останньому засіданні сесії Дрогобицької міської ради питання про запровадження мораторію на МАФи не набрало потрібної кількості депутатських голосів.


 

 

У Дрогобичі на вул. Самбірській  мешканці будинку потерпають від надбань сміттєвої колекції свого сусіда

У Дрогобичі на вул. Самбірській у буд № 100 проживає чоловік, який колекціонує сміття. Від такого сусідства  потерпають інші мешканці будинку, які змушені миритися із постійним смородом, що розноситься із квартири. Люди скаржаться в різні інстанції, однак поки що ніхто їхньою бідою не перейнявся. Про це 3 серпня на оперативній нараді зауважив депутат міської ради Богдан Звір. Він запропонував детально  вивчити питання, мовляв, можливо власник захаращеної квартири  потребує скерування на психіатричне лікування. Заступник начальник міліції Михайло Паук  схилився до думки, щоб питання вирішити за нещодавнім сценарієм, який спільними зусиллями успішно зреалізували усі служби міста, коли з-під помешкання колекціонери мотлоху у центрі Дрогобича оперативно вивезли дві вантажівки сміття.

 

Екскурсія «Вільний тур» у Дрогобичі зацікавила туристів зі Львова, Миргорода та Дніпродзержинська

Екскурсія «Вільний тур», яку  було проведено у Дрогобичі минулої п’ятниці, 31 липня, як для першого разу зібрала досить багато людей. Як відзначає співорганізатор туристичного маршруту, головний спеціаліст відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради Юлія Терлецька, відрадно для організаторів було побачити серед зацікавлених зійти на міську вежу та послухати захопливу історію Дрогобича в наукових деталях жителів Львова, Миргорода та Дніпродзержинська. Їхня присутність неабияк надихнула організаторів, тому цієї п’ятниці о 15.00 екскурсію у Дрогобичі повторять.

Нагадаємо, у Дрогобичі започаткували цикл умовно безплатних екскурсій «Вільний тур». Зібрані кошти планують вкласти у видання буклету про цвинтарі Дрогобича. Ентузіастом цього почину, водночас і гідом екскурсій, є історик-краєзнавець Ігор Чава.


 

На дно Дрогобицький водоканал тягнуть три боржники: Трускавець, держава і населення

Крім затятого боржника ТзОВ «Трускавецький водоканал», борг якого нині перебуває на позначці 11,5 млн. грн. , фінансові сили Дрогобицького водоканалу підточують інші чинники. 796, 7 тис. грн.  –  кошти, які за двомісячними нарахуваннями КП «Дрогобичводоканалу» за субсидії має відшкодувати держава. До того ж платити справно за послуги водопостачання забувають мешканці міста, які простроченої заборгованості наростили аж 3 млн. грн., поточні борги населення становлять 1,6 млн. грн. Про це сьогодні, 3 серпня, на оперативній нараді у Ратуші доповів начальник КП  «Дрогобичводоканал» Роман Шагала. З його слів, саме ці три боржники стоять на заваді безперебійній і стабільній роботі підприємства, яке своєю чергою нині опинилося у борговій залежності.  ПАТ «Львівобленерго» КП «Дрогобичводоканал» завинило 3,8 млн. грн.

 

 

Безплатні путівки на оздоровлення дітей учасників АТО у дитячому санаторії “Зелений Гай”

Відділ сім’ї, молоді та туризму пропонує безплатні путівки на оздоровлення дітей учасників АТО у дитячому санаторії “Зелений Гай”. Заїзд з 8 серпня на 21 день.  Звертатися у каб 33. у Ратуші, тел. 2-05-84.


 

 Дрогобицькі школярі в захваті від військового табору «Патріот», де їм дозволяли  стріляти зі справжньої зброї

Четверо дрогобицьких школярів на великому піднесенні і з повним багажем вражень повернулися з обласного молодіжного військово-польового табору «Патріот», який вчора завершив роботу у селі Раковець Пустомитівського району. Табір базувався на військовому стрільбищі і там, зокрема, молодь з усієї області вправлялася у стрільбі. Дрогобичани  Христина Кушнір та Владислав Бішко з-поміж багатьох приємних вражень все ж виокремлюють, що найбільший азарт відчули, тримаючи у руках зброю. Справжній вулкан емоцій опановував їх, коли  вдавалося пострілом потрапляти в ціль. Охоче діти слухали  наставників, серед яких були і вояки АТО, і представники самооборони.  Крім азів самооборони, молодь вчили й інших навичок  військового мистецтва, таких як медична допомога, снайперські вміння, нічні чатування. Національних штрихів вишколу надавали патріотичні пісні, їх щовечора молодь заводила біля ватри.

«Після Майдану, де панувала, неповторна епохальна атмосфера, люди розпорошилися і кожен, призабувши гасла революції Гідності, став жити сам по собі , – розмірковує учасниця табору «Патріот» Христина Кушнір. – А в цьому таборі ми відчули особливе єднання, концентратом якого стали національні цінності, – ділиться Христина.


 

 

У Дрогобичі у День Незалежності маршрутки прикрасять прапорцями, а водії одягнуть вишиванки

31 липня перший заступник міського голови Дрогобича Петро Суда провів нараду з перевізниками, які обслуговують регулярні маршрути у місті. На нараді, зокрема, йшлося про злободенні проблеми цього сектора обслуговування населення. Передусім, спинилися на обговоренні скарг, які надійшли до відділу економіки.

Не минулося без аналізу нещодавнього випадку у маршрутці, коли водій відмовився безплатно перевозити вояків АТО. Петро Суда у підсумку наради довів до відома перевізників ряд доручень, які їм потрібно виконати. Передусім, власники громадського автотранспорту мають забезпечити дотримання законодавства щодо пільгових перевезень. Окрім,  громадян-пільговиків, для яких відведено у маршрутці 6 місць, водії зобов’язані брати інших пільговиків, готових їхати стоячи.

«Кількість пільговиків, які їдуть у маршрутці стоячи, не обмежується», – акцентував начальник відділу економіки Роман Корпан.

Петро Суда порушив питання   культури поведінки водіїв, їхнього охайного вигляду. Особливе прохання він висловив щодо оформлення громадського транспорту і дрес-коду керманичів маршруток під час святкування Дня Незалежності.   Зокрема, влада клопоче, щоб маршрутки 24 серпня були прикрашені національними прапорцями,  а водії –  звичний одяг змінили на вишиванки. Петро Суда закликав перевізників за можливості перевозити безплатно у національне свято людей у вишиванках.  Від громадськості заступник міського голови переказав незадоволення щодо звучання у маршрутках російської попси. Керівники транспортних підприємств отримали доручення  сприяти українізації музичного репертуару у маршрутках міста.


 

У Дрогобичі створять групу підтримки для дружин вояків АТО

Вчора, 30 липня, відбулася  зустріч групи підтримки для учасників АТО. Зі слів директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксани Матчишин,  це вже п’ята зустріч, яку організовує центр з вояками АТО та їхніми родинами. Модератором зустрічі був практичний психолог соціального центру Ростислав Пелехач. Консультації мобілізованим щодо їх соціальних, побутових питань надали  заступник начальника відділу активної підтримки безробітних директора  міськрайонного центру зайнятості Іванна Кушнір та волонтер «Дрогобич СОС» Леся Возняк.

Плавання, психологічна допомога, дозвілля – три основні напрямки, у яких розвиває співпрацю  з військовими центр соціальних служб. У організаторів заходу визрів задум створити групу підтримки для дружин учасників АТО.

–         Тягар пережитого часткова лягає і на плечі дружин військово- службовців. Попередні зустрічі впевнили нас у потребі організації такої групи, – висловлює міркування Ростислав Пелехач.

 

Аби внести у зустріч пожвавлення і дещо абстрагувати вояків від проблем, план вчорашньої зустрічі урізноманітнили рубрикою «Цікаві історії». Андрій Андрійців, що є волонтером-консультантом  центру соціальних служб, за захопливу розповідь заслужив щедрі оплески бійців.

 Нагадаємо, група взаємодопомоги як форма співпраці з учасниками АТО започаткована Дрогобицьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді близько півроку тому. Нині у Дрогобичі є 108 демобілізованих осіб, у Дрогобичі та Стебнику проживають 6 сімей загиблих вояків.

 За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому