«Львівобленерго» попереджає про відключення електроенергії КП «Дрогобичводоканал»

Наразі вимкнення об’єктів водоканалу планується 8 липня, відтак водопостачання на цей період теж може зупинитись. 

Заборгованість нашого підприємства перед «Львівобленерго» головна причина вимкнення водозаборів від електроенергії.

Втім боргує КП «Дрогобичводоканал» не по своїй вині, а перш за все через абонентів-неплатників, які надалі не відповідально відносяться до свого обов’язку оплатити за воду. Найбільший боржник дрогобицького водоканалу залишається ТОВ «Трускавецький водоканал», який продовжує сплачувати рахунки за послуги лише на половину, відповідно накопичує заборгованість, яка сьогодні складає майже 11 мільйонів гривень. Заборгованість населення Дрогобича складає близько трьох мільйонів гривень. Сьогодні майже чотириста абонентів мають борг від 1000 до 8 000 гривень.

Несплата за послуги водопостачання та водовідведення й борги абонентів дрогобицького водоканалу є головним фактором, що унеможливлює повне погашення боргів за електрику, втім, не єдиним. Сплачування заборгованості перед «Львівобленерго», а це майже 3 мільйони гривень, КП «Дрогобичводоканалу» значно ускладнює підвищення тарифів на електроенергію, які щомісяця зростають в середньому на 5%. В грошовому відображенні це 77 тисяч гривень додаткового навантаження на підприємство в місяць, таким чином, до кінця року початковий тариф збільшується на 30-40 %. Національна комісія, що регулює тарифоутворення в Україні, затверджуючи щоразу вищу ціну на електроенергію, автоматично підштовхує водоканал переглядати й тариф на водопостачання та водовідведення. Однак КП «Дрогобичводоканал» вважає, що чергове навантаження на споживачів, у вигляді зростання тарифів на воду, не є цілком справедливим рішенням, особливо щодо добросовісних платників. Проблему заборгованості за електроенергію можна вирішувати через повернення боргів   Трускавецьким водоканалом, а також скорочення заборгованості населення.

Для цього наше підприємство постійно веде роботу з абонентами неплатниками та звертається до суду. Тільки за останній рік було подано 427 позови на суму 1 мільйон 132 тисячі гривень. Досягненням сьогодні є рішення Господарського суду Львівської області, який визнав борги ТОВ «Трускавецький водоканал» дійсними та зобов’язав наших сусідів повернути КП «Дрогобичводоканалу» 5 мільйонів гривень боргів, які накопичились ще з минулого року. 

Прес-служба КП «Дрогобичводоканал»

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *