Трускавець відзначив 188-річчя гучно й весело: змаганнями, висаджуванням дерев, майстер-класами та концертами

Свято Трускавця – це насамперед свято медиків, які зцілюють та оздоровлюють трускавчан та гостей курорту. День міста – це гарна нагода віддати медичним працівникам шану, подякувати за працю, яка є найкращою візитівкою міста-курорту, що множить його добру славу і визнання. 

Цілюще джерело «Нафтуся» та унікальний мікроклімат, неповторні краєвиди, багатий історичний спадок, невичерпна духовна скарбниця, передові методи лікування та оздоровлення, вишуканий сервіс – все це ставить Трускавець в ряд найперспективніших європейських курортів. Престижна нагорода – Диплом Ради Європи, отриманий рік тому – це європейське визнання здобутків Трускавця. 

Трускавчани люблять рідне місто й День його народження відзначали два дні поспіль. Програма святкових заходів була надзвичайно насиченою та різноманітною: до неї увійшли «цікавинки» для малечі, і для молоді, і для дорослих. Більшість подій відбувалися на свіжому повітрі, у міському парку лунала музика, на гостей свята чекали спортивні змагання, вікторини та майстер-класи з ковальства, гончарства, виготовлення ляльок-мотанок. 

У суботу, 20 червня, музей історії Трускавця провів вечірнє імпровізоване дійство «Вечір у повстанській криївці», яке передбачало історичний екскурс в часи національно-визвольних змагань та театралізовані сценки з повстанського життя. Експозиція «Повстанська криївка» була створена у підвальному приміщені музею до 70-річчя УПА. 

А художній музей трускавчанина Михайла Біласа запросив на відкриття на виставки живопису та акварелей “На мистецькій струні”, яка презентує творчість талановитих художників Львівщини. 

У неділю святкування продовжились: з самісінького ранку на кортах дитячого-юнацького спортивного клубу «Спортовець» стартував турнір з тенісу серед юнаків та дівчат, а на спортивному майданчику міського парку відбулися змагання з паркового волейболу серед чоловіків. «Родзинкою» спортивних заходів стали богатирські ігри «Відкритий кубок Трускавця – 2015», який цьогоріч відбувся вперше. 

А поціновувачі хорового співу мали чудову нагоду насолодитися концертом Львівської державної академічної чоловічої хорової капели “Дударик”, який виступив у церкві св. Миколая та на відкритій сцені на Майдані Незалежності. 

Юні розумники та розумниці змагалися в інтелектуальній дитячій вікторині «Ерудит». 

У рамках відзначення Дня міста відбулося чимало благодійних акцій. Найбільш резонансною з них виявилась громадська ініціатива «Очистимо Україну – почнемо з Трускавця. Подаруй місту дерево!», яка зародилася два місяці тому. Організатори цього гарного починання поставили собі за мету озеленювати та заквітчувати рідне місто – цю ідею підтримало чимало трускавчан. Доброчинці не лише купляли за власний кошт деревця, але й самі їх висаджували. Так бульвар Ю. Дрогобича у Трускавці прикрасила магнолієва алея, а пішохідну вулицю Т. Шевченка – модрини, кулясті ялинки, туї та чорнобривці. 

Громадські активісти були певні, що й у свій День народження Трускавець отримає щедрі дарунки і не помилились – понад 50 жертводавців придбали зелені насадження: верби, клени, магнолії, акації, кущі гортензій, хвойні деревця на суму майже 16 тис. грн. й подарували їх Трускавцю, висадивши за допомогою волонтерів. Приємно, що не лише трускавчани висловили у такий спосіб свою любов до рідного міста, було й чимало відпочивальників з Херсона, Києва, Дніпропетровська, які долучилися до акції. Найбільше вразила молода пара з Києва: хлопець та дівчина, які вперше приїхали до Трускавця, саме тут на відпочинку прийняли доленосне рішення – одружитися і вирішили відсвяткувати його висадженням дерева. Як розповіли, планують частенько приїздити до Трускавця, який припав їм до душі, і розповідати своїм дітям, що й їхні батьки внесли свою часточку в його озелення. 

До акції «Подаруй місту дерево!» долучилися також пластуни станиці Трускавець, які розгорнули неподалік центральної сцени пластове містечко. Скаути підготували фарби для патріотичного боді-арту, продумали веселі забави для своїх ровесників, а ще влаштували благодійний аукціон-продаж смачної домашньої випічки, яку виготовили власноруч. За частину виручених коштів купили деревце клена і посадили його біля «Читальні», де знаходиться їхня пластова домівка. 

Міський територіальний центр соціального обслуговування також провів цікаву акцію: соціальні працівники пропонували учасникам святкових заходів випічку та власноруч виготовлені напої з фруктів взамін на пожертви для підтримки українських військових, які перебувають на реабілітації в оздоровницях міста-курорту. Про діяльність центру відвідувачі намету могли дізнатися із фотовиставки. Розважав гостей запальними мелодіями гурт «Сусідки». 

За підтримки міської ради у парку відбувся також вуличний благодійний аукціон «Митці – воїнам», для проведення якого свої роботи надали художники з міст України, а також української діаспори. 

Вперше у рамках святкування Дня міста відбувся міні-фестиваль «Трускавка-фест», який викликав схвальні відгуки як в учасників, так і у тих, хто встиг покуштувати смаколики з трускавок: пляцки, пряники, льодяники, солодку вату. Зважаючи на неабиякий успіх фестивалю, організатори – фахівці Інформаційно-курортного центру планують на наступний рік виокремити у самостійний захід. 

Приємною несподіванкою для трускавчан стало те, що в гості до міста завітала газета «День», а отже читачі цього серйозного видання та всі трускавчани отримали унікальну можливість на стенді газети познайомитися з нею ближче та придбати книги з Бібліотеки «Дня». Громадський активіст Сергій Розора зробив подарунок колективу СЗШ №2, придбавши для нього комплект книг на історичну тематику від «Дня». Отримала книгу в дарунок також СЗШ №1, усі трускавецькі школи збагатилися передплатою на газету «День». 

А ще Трускавець отримав дарунок від ковалів з Франківщини братів Фіголів, які втілили в металі герб міста-курорту: гуску з галузкою у дзьобі. 

Завершиться святкування Дня Трускавця урочистою академією, під час якої міський голова Руслан Козир виголосив вітальне слово: «Наші досягнення – це заслуга всіх трускавчан, які своїми стараннями, натхненною працею утверджують загальнолюдські цінності, дбають за порядок та красу, виявляють толерантність та повагу до людей, що чисельно щороку приїжджають до нашого міста-курорту на лікування та відпочинок, – наголосив міський голова. – Велика вам усім подяка за любов до рідного міста, за відповідальну громадянську позицію». 

Увечері просто неба на майдані Незалежності відбувся концерт за участі гуртів «Немо» та «Мері». 

 

Впродовж теми

Вечір у повстанській криївці

20 червня, напередодні Дня міста, в музеї історії Трускавця відбулась атракція «Вечір у
повстанській криївці». Невеликі зали криївки були вщент заповнені екскурсантами, серед яких переважали гості нашого курорту, в більшості зі східних областей України. Відвідувачів музейної експозиції «Повстанська криївка» захопило не тільки історичне минуле національно-визвольного руху ОУН-УПА на західноукраїнських землях та відтворені інсценізації з повстанського життя, але й документальний фільм про Службу Безпеки ОУН «Зачинені двері», який був динамічним, цікавим, інформаційним і так актуальним сьогодні. 

На завершення імпровізації, гостей криївки розважив грою на скрипці викладач Дрогобицького музичного училища трускавчанин Сергій Фендак, у виконанні якого прозвучали «Прикарпатська сюїта» М. Скорика та лірична «Гоцулка Ксеня». 

Несподіваним гостем серед екскурсантів виявилася письменниця з Дніпропетровська п. Леся Степовичка, яка зачитала в криївці патріотичного вірша та висловила переконання дніпропетровців, що Україна переможе й нинішнього агресора. 

За матеріалами Трускавецької міської ради