Дні Європи у Дрогобичі Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд назвав дебютом, який неодмінно матиме продовження

5 червня у Дрогобичі відбулося урочисте відкриття Днів Європи. У мармуровій залі Ратуші пролунав Гімн України та Гімн Європейського Союзу. Традиційним початком міжнародного дійства стало благословення владики Самбірського-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослава Приріза.

З жарту розпочав свою промову Ярослав Дрозд. Генеральний Консул Республіки Польща у Львові вдався до образного порівняння Європи з доброю стравою, до якої треба багато солі, а Дрогобич якраз має добру сіль. Дипломат висловив готовність ділитися польським досвідом входження до європейської спільноти. Дні Європи у Дрогобичі Ярослав Дрозд назвав дебютом, який неодмінно матиме продовження. Завершив виступ амбасадор знову ж таки жартівливою обіцянкою купити сьогодні кілограм дрогобицької солі, яка на погляд Генерального Консула, справді може стати цементом європейського майбутнього Дрогобича. Будувати це майбутнє він порадив цілеспрямованою працею.
Анжеліка Можджановська, держсекретар у канцелярії прем’єр-міністра Польщі, Малгожата Фушара, уповноважена уряду Польщі з питань рівного ставлення, розвинули свої виступи на тлі постаті Бруно Шульца,польського письменника та художника, який жив і творив у Дрогобичі, а сьогодні є феноменом для Європи.
Директор Інституту книги у Кракові Ґжегож Ґауден запевнив, що Польща сьогодні намагається формувати у Європі правильний образ українців як народу, що іде шляхом реформації.
Перший презентаційний акорд 5 червня  у Дрогобичі завершився покладенням квітів до пам’ятного знака Героям Небесної сотні та меморіалу «Тюрма на Стрийській». У символічному пошануванні українських героїв взяли участь усі високоповажні європейські гості. На Днях Європи у Дрогобичі присутній дипломатичний корпус представництв Австрії, Бельгії, Нідерландів, Чехії, Угорщини, Румунії, Литви.
Цього дня захід мав академічне спрямування – у педуніверситеті відбулася низка лекції та презентацій.

А вже 6 червня свято завирувало на центральній площі Дрогобича. В обідню пору розпочалався презентаційний ярмарок за участю польських міст-побратимів Дрогобича, а також гостей з Польщі, Німеччини, Угорщини, Нідерландів, у наметах яких ули розкладені презентаційні матеріали, зокрема друкована продукція.

Апогеєм свята став концерт польсько-українського гурту «Тарака» о 18.00.

Варто відзначити, що о 12.00 дрогобичан та гостей міста зі святом з великої сцени ведучі привітали трьома мовами: українською, англійською та польською. Знову ж таки, як і вчора, пролунав Гімн України та Гімн Євросоюзу. Вітальну промову виголосив  в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Керманич міста запросив до слова Посла ЄС в Україні Яна Томбінського. Міжнародний дипломат   європейську перспективу України ототожнив з перспективою усієї Європи.

Якщо під сумнівом європейське майбутнє України – то під сумнівом майбутнє всієї Європи, бо серце Європи  б’ється в Україні“,- сказав Ян Томбінський.
Швидше здолати перешкоди Україні на шляху до  Європи   побажав Генеральний Консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд, зазначивши, що Польща надавала,на дає і буде надавати підтримку Україні у євроінтеграції, причому не тільки у свята, як сьогодні, а й у будні.

Нагадаємо, Дні Європи у Дрогобичі організовані Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові, Дрогобицькою міською радою та Дрогобицьким педуніврситетом ім. І. Франка.

За матеріалами Дрогобицької міськради,

фото Віри Чопик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *