Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.9%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 5
Вчора: 97
Цього тижня: 379
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5647
Минулого місяця: 6050
Всього: 128739
Real time web analytics, Heat map tracking

20248331 335918840178390 3648157498876819511 o

Щоп’ятниці Дрогобич чекає на тебе!

У червні у Дрогобичі народилася громадська ініціатива #БерегТи. Своїм завданням люди, які об’єдналися навколо ідеї збереження автентичного Дрогобича, поставили підняти проблему нагальної необхідності порятунку архітектурної спадщини міста. Адже Дрогобич має майже двісті пам’яток архітектури місцевого значення, понад півсотні пам’яток, які щойно виявлені і не внесені наразі до переліку і чимало пам’яток архітектури державного значення.

Щоп’ятниці ініціативні люди зустрічаються в дворику Ратуші, де, за філіжанкою кави, обговорюють нагальні питання та намагаються їх вирішувати. Запитаєте — як? Все просто: учасниками, які добровільно долучаться до ініціативи, є і пересічні дрогобичани, і представники влади. Така співпраця дозволяє більш активно обмінюватись інформацією і більш якісно рухати процес. Як наслідок — є перші результати роботи.

Передусім — це проведена за підтримки ВГО «Інститут «Республіка» фотовиставка нашої Маші Тяжкун, про яку ми розповідали у попередніх номерах МД.

Крім того, з червня до сьогодні уже надруковано інформаційні наліпки (див. фото), які активісти будуть клеїти на будинки, що є пам’ятками архітектури — з тим, щоб вкотре нагадати про цінність кожного будинку (надруковано за благочинні кошти учасників ініціативи).

Уже розроблено он-лайн малу пам’яток, з якою можна ознайомитись на сайті міської ради (робота радника міського голови Стаса Гайдера). Мала в процесі наповнення, однак вже зараз її можна «юза- ти».

Також у міській раді заговорили про необхідність реанімації Програми збереження культурної спадщини, яка хоч і прийнята, але не була виконана.

Створено робочу групу, яка обстежує пам’ятки архітектури.

Ухвалено важливе рішення щодо заміни ділянки біля церкви Юра/сільзаводу на іншу (ділянка йшла через аукціон і мала призначенням будівництво комерційних споруд), з тим, щоб не створювати церкві Юра загроз бути виключеною з переліку спадщини ЮНЕСКО.

Час від часу високопоставлені чиновники Дрогобицької міськради (і голова ради, і секретар) говорять про необхідність і паспортизації об’єктів культурної спадщини, і їх реставрації. Хочеться вірити, що процес рушить далі розмов. Правда, щоб так сталось — ініціатива має «розростатись».

Отож, БерегТи відкрита для кожного дро- гобичанина, якому цікаво відновлення вигляду та відродження древнього рідного міста.

Щоп’ятниці о 16.00 в дворику ратуші Дрогобич чекає на тебе!

За новинами ініціативи можете слідкувати в мережі фб, ввівши хеш-тег#БерегТи.

Марія Кульчицька, Медіа Дрогобиччина №9 (23) від 08 вересня

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: