У Дрогобичі за державною програмою утеплили ще один будинок

У Дрогобичі завершили термомодернізацію ще одного багатоквартирного будинку в межах державної програми енергоефективності. Йдеться про будинок ОСББ «Війт», мешканці якого змогли залучити грантові кошти та провести комплексне оновлення житла. Це вже шостий подібний проєкт, реалізований у громаді, – повідомляє Дрогобицька міська рада.

Проєкт втілили в межах програми «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» за підтримки Дрогобицької міської ради. Загальна вартість енергозберігаючих заходів становила 2 106 224,4 гривні. Фінансування відбулося на умовах співпраці трьох сторін: 70 відсотків коштів надав Фонд енергоефективності у вигляді гранту, 20 відсотків, або 421 244,88 гривні, скерували з бюджету Дрогобицької міської територіальної громади, ще 10 відсотків становив власний внесок ОСББ.

У Дрогобичі за державною програмою утеплили ще один будинок

У межах робіт підрядна організація виконала утеплення фасаду та горища, замінила покрівлю, а також встановила нові енергозберігаючі тамбурні двері. Попри те, що будинок налічує лише шість квартир, комплексна термомодернізація дала відчутний результат, – наголошують в дрогобицькій мерії.

За підрахунками фахівців, після оновлення споживання енергії скоротилося приблизно на 38 відсотків, що дозволить мешканцям зменшити витрати на оплату комунальних послуг. Окрім економічного ефекту, проєкт має і екологічну складову — викиди парникових газів зменшилися на 37 відсотків.

«Цей проєкт особливо актуальний в умовах постійних атак ворога на енергосистему України та вимкнень електроенергії. Після модернізації будинок значно краще утримує тепло, а мешканці проживають у комфортніших умовах», — зазначив спеціаліст управління інвестицій та економічного розвитку Дрогобицької міської ради Тарас Перхун.

У міській раді зазначають, що реалізація таких ініціатив має комплексний ефект: громада отримує оновлений житловий фонд, а під час виконання робіт забезпечується сплата податків до бюджетів усіх рівнів.

Успіх проєкту став можливим завдяки співпраці Фонду енергоефективності, громади, профільних структурних підрозділів ради, спеціалістів Дрогобицького управління Державної казначейської служби у Львівській області та підрядної організації ТзОВ «Грейнпласт-Фасад».

Раніше ДрогМедіа вже писало, про термомодернізацію багатоквартирного будинку Грушевського в ОСББ “Соломія 2016”. Та, як показує приклад ОСББ «Війт», навіть невелика кількість мешканців може ефективно оновити будинок і суттєво скоротити витрати на енергоносії.

Тож, у разі зацікавлення участю в програмі «Енергодім» мешканцям радять звертатися до управління інвестицій та економічного розвитку Дрогобицької міської ради для отримання консультацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *