Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.9%Ukraine Ukraine
7%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.5%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.3%Netherlands Netherlands

Сьогодні: 5
Вчора: 97
Цього тижня: 379
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5647
Минулого місяця: 6050
Всього: 128739
Real time web analytics, Heat map tracking

Сара РамаданНа шпальтах нашого видання ми постійно розповідаємо про людей, чиї  історії є прикладом активної життєвої позиції та стимулом до дій. Інтерв’ю, яке пропонуємо цього разу, знайомить вас із волонтеркою Корпусу Миру (Peace Corps) — урядового  агентства США, створеного з метою зміцнювати мир і дружбу між народами світу, -  Сарою Рамадан. Вона - одна з чотирьох волонтерів цієї організації у Дрогобичі. Їхня присутність в житті міста надзвичайно важлива та знакова, адже така міжнародна співпраця - це безцінний обмін досвідом, своєрідний каталізатор позитивних змін та свідчення  того, що наше прагнення реформ підтримує світова спільнота.

- Розкажи, будь ласка, про себе, про те, чому вирішила приїхати в Україну?

- Мене звуть Сара, я з Флориди, зі Сполучених Штатів. Я - волонтерка Корпусу Миру, який розвиває громади по всьому світу.

Ми приїжджаємо в маленькі міста й села, щоби допомогти місцевим громадським організаціям ефективно провадити  їхню діяльність. Сьогодні  в Україні понад 300 таких волонтерів.

Коли ми подаємо заявку на участь у програмі, то можемо обрати пріоритетну країну, але це не гарантує, що нас скерують  саме туди. Я обрала Україну тому, що вивчала європейські студії в університеті, мене цікавить ця частина світу. Крім того, після Революції Гідності тут відбуваються справді історичні події, я захотіла стати частиною цих змін, докласти зусиль до реформ. Також у мене вдома є близька подруга з України, тому про ваш край я знала досить багато. Мені пощастило - і ось я тут!

Перші три місяці жила в Чернігові, де ми проходили спеціальні тренування, а тоді мене на два роки скерували до Дрогобича.

Я працюю у товаристві «Надія» - волонтерській організації, яка допомагає дітям з особливими потребами.

- У чому полягають твої обов’язки?

- Якщо коротко, то я налагоджую комунікацію, вдосконалюю робочий процес, відповідаю за зв’язки з громадськістю, працюю з родинами, також допомагаю організовувати публічні заходи, писати проекти, зокрема для USAID (Агентство США з міжнародного розвитку - Авт.).

У вересні ми організовуємо медіашколу про інклюзію. Молодь вчитиметься правильно та коректно висвітлювати у пресі події, пов’язані з неповносправними людьми. Сьогодні це надзвичайно важливо.  

Окрім основної діяльності, з радістю долучаюся до різноманітних заходів у місті.

- Ти вже понад рік живеш у Дрогобичі. Чи помітила суттєві зміни, бажання жителів покращити своє місто?

- Безперечно! Я знайомилась із людьми, надзвичайно мотивованими змінювати й змінюватись. Можливо, це пов’язано зі сферою, у якій працюю, адже там все тримається на волонтерстві, на небайдужих активістах. Але хочу вірити, що кожен у цьому зацікавлений.

- Чи плануєш повертатися в Україну після закінчення програми?

- Сподіваюсь, що так. Очевидно, що підтримуватиму зв’язок із моїми українськими друзями, бо вони справді стали моєю другою родиною, особливо працівники товариства “Надія”. Ірина Дзюрах - очільниця організації - мені взагалі як мама. Я дуже люблю їх усіх: ми разом у будні та свята. У мене широке коло спілкування, і це просто чудово. Я пишаюсь тим, що живу в Дрогобичі.

- Що б ти побажала нашим читачам?

- Хочу ще раз наголосити, як це важливо: допомагати своїй громаді на волонтерських засадах, творити спільноту, бути активним громадянином свого міста, країни, цілого світу. Не забувайте: кожен з нас має обов’язок покращувати життя довкола, а малі справи є основою великих змін.

 

Ірина ВОЛОЩАК, Медіа Дрогобиччина №10 (24) від 21 вересня

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: