Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в LivejournalВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Новини

Нас відвідали

80.6%Ukraine Ukraine
7.2%United States United States
2.5%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%Poland Poland
0.7%Czech Republic Czech Republic
0.6%European Union European Union
0.4%Spain Spain
0.4%Germany Germany
0.4%United Kingdom United Kingdom

Сьогодні: 6
Вчора: 82
Цього тижня: 555
Минулого тижня: 3685
Цього місяця: 5823
Минулого місяця: 6050
Всього: 128915
Real time web analytics, Heat map tracking

7606372Від першого червня у Дрогобичі вперше в історії міста розпочався прийом заявок-проектів від громадськості, що фінансуватимуться з коштів міського бюджету, а саме – бюджету участі.

Бюджет участі цінний тим, що кожен мешканець міста за  підтримки своїх сусідів, може реалізувати те, що потрібно на його вулиці, біля його дому.

Більш детально про те, що таке  бюджет участі, чим важливий, чого чекати від його впровадження – в нашій розмові з менеджером проектів КУ «Інститут міста» Тарасом Перхуном та радником Дрогобицького міського голови Олегом Дукасом.

Тарас Перхун: «Розраховуємо що проектів буде багато, вони будуть цікавими, і, отже, сума коштів на реалізацію проектів буде збільшена ще до кінця року»

-Розкажіть, будь ласка, детальніше, про те, що таке  бюджет участі? Який його розмір (сума коштів), як затверджували?

-Громадський бюджет або бюджет міських ініціатив дозволяє мешканцю взяти участь в тому, як і де бюджетні кошти можна використовувати для покращення життя мешканців міста та створення комфортного середовища для проживання.

В Дрогобичі перший крок до запровадження громадського бюджету було зроблено 30 листопада минулого року, коли сесія міської ради ухвалила  положення про громадський бюджет міста. Відтак, 31 березня цього року було підписано меморандум про співпрацю між українсько - польською фундацією ПАУСІ та Дрогобицькою міською радою щодо впровадження громадського бюджету в Дрогобичі. А вже від першого червня  стартував конкурс проектів, які буде вітлено  за рахунок коштів громадського бюджету м Дрогобича.

На сьогодні момент розмір громадського бюджету складає один відсоток від бюджету розвитку або в грошовому еквіваленті - 104 з половиною тисячі тгривень. На перший погляд, ця сума здається невеликою, але ми розраховуємо що проектів буде багато, і вони будуть цікавими, а отже, - суму, коштів на реалізацію проектів буде збільшено ще до завершення року.  

-Уявімо: людина має якусь свою ідею щодо, наприклад, облаштування скверу чи парку. Якими б мали бути її дії для того, щоб ця ідея стала реальністю?

- Для початку потрібно заповнити простенький бланк пропонованої проектної пропозиції та мати підтримку 25 мешканців Дрогобича, тобто зібрати їхні підписи. Бланк можна завантажити на сайті Дрогобицької міської ради в розділі «Громадський бюджет» або отримати в 47кабінеті  міської ради. Зробити це потрібно до кінця цього місяця, адже прийом заявок триває лише впродовж червня.

Далі, за умови відповідності проекту умовам конкурсу, конкурсна комісія відбирає проект для подальшого голосування, яке триватиме два  тижні. Голосування буде проходити на сайті міської ради та в приміщенні  Ратуші, де будуть стояти урни (можливо, - в ЦНАПі). Проекти, які отримають найбільшу кількість голосів, буде оголошено переможцями 16 серпня

- Уявімо: конкурс відбувся, переможців визначено. А що далі? Хто реалізовуватиме проект, втілюватиме його в життя і орієнтовно скільки часу потребуватиме процедура реалізації?

- Після оголошення переможців виконання (реалізація) проектів буде доручена відповідним підрозділам міської ради - управлінню капітального будівництва, департаменту міського господарства, Дрогобичводоканалу та іншим. По суті, все залежатиме від виду робіт, передбачених проектом. Наприклад, проектом буде передбачено (необхідно) виготовлення  проектно-кошторисної документації. В вцьому  випадку розробку буде доручено управлінню капітального будівництва Дрогобицької міськради. Варто зазначити, що той, хто подав  проектну заявку, зможе за  бажанняі контролювати всі стадії реалізації проекту, починаючи від розроблення проектно-кошторисної документації і на кожному подальшому етапі реалізації.

- Написати проектну заявку буває непросто. Принаймні, так видається на перший погляд. Куди можна звернутись щоб отримати консультацію?

- Якщо у вас виникнуть труднощі з поданням  проектної заявки, додаткові питання, чи щось буде незрозумілим, в такому випадку ви можете звертатись в 47кабінет міської ради (КУ "Інститут міста Дрогобича") до мене, і я охоче  допоможу вам. Також за додатковою інформацією можна буде звернутись до радника міського голови Олега Дукаса в кабінет 27.

- Ваші побажання мешканцям.

- Головне побажання - не будьте байдужими. Тільки ви можете зробити Дрогобич набагато кращим і комфортнішим для проживання та проведення дозвілля. Не лякайтесь труднощів, які можуть виникати на шляху до реалізації ваших ідей та мрій. Разом нам все буде вдасться.

Олег Дукас :«Найважливіша  мета  бюджету участі - "витягнути на поверхню" нових лідерів громади, які в майбутньому зможуть якісно впливати на розвиток нашого міста»

- Бюджет участі у Дрогобичі цьогоріч стартує вперше. Обрані напрямки, за якими мешканці можуть подавати заявки – урбаністика, благоустрій, комунальне господарство. Чому саме вони?

- Ми обрали ці напрямки з кількох причин. По-перше ми хочемо, щоб люди розуміли, що вони можуть впливати на середовище, у якому живуть та вдосконалювати його і вчились відповідальності за все, що їх оточує. А по-друге, ми намагались частково розділити м"які і тверді проекти. Переважно м"які в нас подавали на конкурс соціально-культурних проектів для громадських організацій, а тверді мають бути втілені через громадський бюджет. А по-третє, ми взяли до уваги досвід інших міст, які також, в основному, передбачили саме тверді проекти в своїх бюджетах участі.

- Що означає – «тверді» і «м’які» проекти?

- Тверді-  це все що стосується будівництва та спорудження. М"які - проведення заходів.

- Яких заявок, ідей очікуєте?

- Я знаю що є вже ідеї, що стосуються розвитку спортивних просторів та велоінфраструктури, однак заявок поки що ніхто ще не подавав.

- На Вашу думку, чи дозволить бюджет участі трохи «зворушити», пробудити громаду? Що люди мають розуміти, коли бачать  оголошення про конкурс?

- Дрогобич відчуває великий брак нових облич в громадському середовищі, а це ті люди, які потенційно зможуть в майбутньому перейти з громадського в політичне середовище та згодом до органів місцевого самоврядування. Тому важлива мета бюджету участі - "витягнути на поверхню" нових лідерів громади, які в майбутньому зможуть якісно впливати на розвиток нашого міста

- Що найчастіше реалізовували за кошти бюджету участі в містах, де така практика уже існує?

- Це найрізноманітніші проекти - від створення громадських просторів, встановлення лавочок, зупинок,озеленення до робіт  з енергозбереження на об"єктах, що належать громаді. Хоча у Львові був один цікавий проект, який передбачав створення судії звукозапису, однак у нашому бюджеті участі на такий напрямок кошти не передбачені.

- Ваші побажання, Ваш заклик до мешканців

- Хочу закликати мешканців взяти активну участь в конкурсі проектних заявок до громадського бюджету. Адже це можливість для влади міста побачити, куди насправді потрібно вкладати кошти громади. І ці проектні заявки, навіть ті, які не пройдуть, можуть стати орієнтиром, в якому напрямку щодо розвитку міського простору та покращення комунального господарства слід рухатись.

Статтю надруковано у рамках Проекту "Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства", який реалізується Фондом “Східна Європа” та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги "Партнерство для розвитку міст" (Проект ПРОМІС), що впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів та фінансується Міністерством закордонних  справ Канади.

Медіа Дрогобиччина №3 (17) від 09 червня

 

 

Курси валют 

 

 

Телепрограма

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: